Obserwuj w Google News

Zrób to podczas prasowania. Twoje ubrania będą zachwycać zapachem

2 min. czytania
08.01.2023 10:00
Zareaguj Reakcja

Chcesz, aby twoje ubrania zawsze pachniały świeżością? Wykorzystaj ten domowy trik podczas prasowania. Jego działanie na pewno cię zaskoczy.

Prasowanie
fot. Shuttterstock

Piękny zapach ubrań można uzyskać na wiele sposobów. Warto pomyśleć o tym już na etapie prania, dodając do urządzenia różne aromatyczne płyny. Jeżeli jednak zdarzy nam się o tym zapomnieć to nic straconego. Istnieje inny domowy trik, dzięki któremu nasza odzież otuli nas przyjemnym, świeżym zapachem. Wystarczy, że będziesz o nim pamiętał podczas każdego prasowania ubrań.

Redakcja poleca

Domowy trik na ładny zapach ubrań

Prasując swoje ubrania, wiele osób sięga po gotowe wody zapachowe. Zamiast tych środków, możemy wypróbować też inne sposoby. O jednym z nich wspomina portal Wirtualna Polska Kobieta. Jeżeli zależy ci na tym, aby twoja odzież nabrała pięknego zapachu, wlej odrobinę olejku aromatycznego do pojemnika na wodę znajdującego się w żelazku.

W tym przypadku doskonale sprawdzą się wszelkie delikatne nuty. Może być to np. zapach lawendowy. Jeżeli wolisz bardziej energetyzujące aromaty, sięgnij np. po olejek cytrusowy. Pamiętaj tylko o tym, aby nie przesadzić z jego ilością. Jedna lub dwie kropelki w tym przypadku w zupełności wystarczą.

Zobacz także: Jak szybciej i dokładniej wyprasować ubrania? Znamy prosty trik!

Inne sposoby na piękny aromat ubrań

Jest wiele innych domowych trików, dzięki którym nasza odzież zawsze będzie pachniała świeżością. W tym przypadku doskonale sprawdzą się również suszone skórki cytryny lub pomarańczy. Najlepiej umieścić je w szafie między ubraniami.

Wiele osób stosuje także w tym celu kawałki zapachowego mydła w kostce i układa między koszulkami czy innymi elementami garderoby. Odświeżające działanie ma również kawa. Wystarczy włożyć kilka ziaren tego produktu do szafy, a po jej otwarciu zawsze przywita cię świeży aromat.

Zobacz także: Chcesz wyprasować ubrania bez użycia żelazka? Wypróbuj najlepsze domowe triki

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl