Obserwuj w Google News

Jak wietrzyć pościel? Dzięki tej sztuczce będziesz spać jak dziecko

2 min. czytania
15.09.2023 14:38
Zareaguj Reakcja

Sen to jedna z najbardziej podstawowych potrzeb człowieka. Miłym czynnikiem wspomagającym wypoczynek jest świeża, pachnąca pościel. Wiele osób praktykuje wietrzenie jej na balkonie; nie wszyscy wiedzą jednak, w jaki sposób to robić. Trenerka snu wyjaśnia, jak wietrzyć pościel i o czym nie należy w tym kontekście zapominać.

Jak wietrzyć pościel? Wiele osób robi to źle
fot. yoshi0511/Shutterstock

Eksperci wskazują, że choć sen powszechnie traktuje się jako priorytet, to kwestię związanej higieny zdarza się nam zaniedbywać. Tymczasem na pościel, w której śpimy, trafia wiele bakterii zawartych m.in. w ludzkim pocie. Niebagatelne znaczenie mają w tym kontekście też takie czynności, jak jedzenie w łóżku czy niedokładnie zmyty przed udaniem się na spoczynek makijaż.

Nic zatem dziwnego, że należy zadbać o warunki, w jakich śpimy. Portal Wirtualna Polska Kobieta dotarł do wypowiedzi trenerki snu, Carlie Gasii z firmy Sleepopolis, produkującej materace. Ekspertka wyjaśniła, jak wietrzyć pościel. Sporo osób robi to źle!

Redakcja poleca

Nie wiesz, jak wietrzyć pościel? Zapamiętaj te wskazówki

Trenerka snu uważa, że proces wietrzenia pościeli jest niezwykle korzystny. To działanie może znacząco polepszyć jakość naszego snu. Gasia wskazuje, że świeże powietrze w połączeniu ze światłem słonecznym eliminuje bakterie oraz niweluje jakiekolwiek nieprzyjemne zapachy. Pozostaje zatem zapytać: jak wietrzyć pościel?

Jako najlepsze pory wskazuje się poranki i wieczory, gdy temperatury są najniższe. Kołdrę i poduszki należy rozłożyć jak najrówniej; strona, która dotyka zazwyczaj ciała, powinna być wystawiona w stronę słońca. Pościel powinna spędzić na powietrzu przynajmniej pół godziny.

Zobacz także: Nie możesz zasnąć? Ekspertka zdradza 5 sposobów, które ci to ułatwią

Po co i jak wietrzyć pościel? To działanie ma wiele korzyści

Okazuje się, że wiedza, jak wietrzyć pościel, przydaje się nie tylko osobom pragnącym poprawić jakość swojego snu, ale i alergikom. Ta czynność może mieć zbawienny wpływ na ograniczenie rozwoju żyjących w kołdrach i poduszkach roztoczy. Wietrzenie pościeli przyda się również osobom z dolegliwościami skórnymi – eliminowane w ramach tej praktyki bakterie często mogą odpowiadać za pogorszenie stanu cery lub wzmacnianie trądziku.

Nie należy także o praniu i zamianie pościeli na nową. Należy robić to mniej więcej co dwa tygodnie, a podczas wysokich temperatur – raz na tydzień.

Nie przegap
Kwiaty w wazonie
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock