Obserwuj w Google News

Dodaj czosnek do storczyka. To szybki sposób na ożywienie rośliny

2 min. czytania
13.02.2023 13:31
Zareaguj Reakcja

Co zrobić, gdy storczyk zaczyna usychać? Ratunkiem może być ta domowa mieszanka.

Storczyk
fot. Shutterstock

Storczyk to kwiat doniczkowy, który często zdobi nasze mieszkania. Chętnie sięgają po niego również te osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w uprawie roślin. Nic dziwnego, należy od bowiem do kwiatów, które nie są zbyt problematyczne w pielęgnacji. Zdarza się jednak, że mimo naszych starań, storczyk nie rośnie prawidłowo. Jeżeli zauważyłeś, że jego pączki łatwo usychają, zanim się jeszcze rozwiną, możesz wykorzystać ten trik.

Redakcja poleca

Twój storczyk usycha? Wypróbuj ten trik

Storczyk może usychać z różnych przyczyn. Poza niewłaściwym podlewaniem wpływ na to mogą mieć także inne czynniki jak zbyt suche powietrze czy ustawienie go w nieodpowiednim miejscu. Okazuje się, że w niektórych przypadkach szybkie nawodnienie może być niewystarczające. W takiej sytuacji warto wspomóc roślinę innym sposobem. O jednym z nich napisał portal Wirtualna Polska Kobieta.

Aby uratować swój kwiat, możesz sięgnąć po domową odżywkę na bazie czosnku. Jest to tani i skuteczny sposób na to, aby twój storczyk odzyskał piękny wygląd. W tym celu zalej trzy ząbki czosnku szklanką wody. Odczekaj dwa dni. Po upływie tego czasu przelej wywar przez sitko. Przed zastosowaniem trzeba rozrobić go z wodą. Następnie wystarczy podlać nim roślinę. Takie nawożenie najlepiej stosować raz w miesiącu.

Zobacz także: Jaką ziemię do storczyków wybrać, by utrzymać kwiat w dobrej kondycji?

Storczyk – jak o niego dbać?

Jak już wspomnieliśmy, storczyk nie jest zbyt skomplikowany w uprawie. Ma jednak pewne niewielkie wymagania, o których warto pamiętać. Przede wszystkim nie lubi, gdy się go zbyt często przestawia - w szczególności podczas kwitnienia. Wybierając idealne miejsce dla swojej rośliny, warto zadbać o to, aby zapewniało jej odpowiedni dostęp światła i nie znajdowało się w przeciągu. Unikaj również stawiania storczyka blisko grzejników. Nie przesadzaj również z jego podlewaniem. Zbyt duża ilość wody w podstawce może bowiem być przyczyną szybszego gnicia korzeni.

Zobacz także: Nawóz do storczyków - jaki wybrać? Kiedy i jak nawozić storczyki?

RadioZet.pl/kobieta.wp.pl