,

Postaw to na parapecie. Komary będą omijać twój dom szerokim łukiem

26.05.2023 13:38

Jak ochronić się przed inwazją komarów? Ten prosty trik skutecznie je zniechęci do wizyty w twoim mieszkaniu.

Komary
fot. Shutterstock

Wraz z nadejściem cieplejszych dni możemy zauważyć zwiększoną aktywność komarów. Nie tylko uprzykrzają nam chwile spędzone na świeżym powietrzu, ale też wpraszają się do naszych domów. Niestety ukąszenia tych owadów mogą być niezwykle swędzące i bolesne. Aby uchronić się przed ich atakiem, sięgamy po różne sposoby.

Niektórzy montują w oknach specjalne moskitiery, aby uniemożliwić komarom przedostanie się do wnętrza domu. Inni sięgają z kolei po świece zapachowe, których intensywna woń odstrasza te owady. Okazuje się, że skuteczny w działaniu może być również inny trik. Dla wielu osób będzie on sporym zaskoczeniem.

Domowy sposób na komary

Niektóre z popularnych roślin, mogą mieć znacznie więcej zastosowań niż nam się wydaje. Wśród nich jest m.in. bazylia. Często sięgamy po nią jako smakowity dodatek do pizzy czy innych dań, doceniając nie tylko jej smak, ale i niezwykły aromat. Jednak to co my odbieramy jako jej walory, niekoniecznie jest tym samym dla komarów.

Zapach świeżej bazylii działa na te owady niezwykle drażniąco. Jeżeli zatem chcesz ograniczyć ich obecność w swoim domu, najlepiej umieścić tę roślinę blisko okna lub drzwi. Jej charakterystyczna, intensywna woń sprawi, że komary będą omijać twoje mieszkanie z daleka.

Zobacz także: Tak przegonisz kleszcze z ogrodu. Wystarczy produkt z twojej kuchni

Inne domowe sposoby na komary

W walce z komarami przydatne mogą być też inne domowe produkty. Owady te nie lubią również zapachu goździków. Możesz rozsypać tę przyprawę na talerzykach, a następnie ustawić je w różnych miejscach w domu. Ten prosty trik sprawdzi się również podczas grillowania na łonie natury. 

Odstraszająco na komary działa również mięta i lawenda. Takie rośliny warto trzymać nie tylko w domu, ale również na tarasie i balkonie. Dzięki temu będziesz mógł się cieszyć spokojnym, letnim odpoczynkiem, nie martwiąc się nagłą wizytą nieproszonych gości.

Zobacz także: Sposób na meszki w domu - co odstrasza, domowe sposoby na ukąszenia

loader