Obserwuj w Google News

Umieść w poduszce te rośliny. Błyskawicznie zaśniesz

2 min. czytania
14.09.2023 12:47
Zareaguj Reakcja

Nie wiesz, jak szybko zasnąć? Wypróbuj domowy sposób, który chętnie praktykowały nasze babcie. Dzięki roślinnemu wypełnieniu poduszki odpłyniesz w objęcia Morfeusza szybciej niż myślisz. Podpowiadamy, jakie wkłady prosto od matki natury najlepiej wywiążą się z tej roli.

Jak szybko zasnąć? Wypełnij tym poduszkę.
fot. Ekaterina Pryakhina, LiliGraphie/Shutterstock

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, jak szybko zasnąć w wysokich temperaturach. Problemy ze spaniem nie zależą jednak wyłącznie od pory roku. Lato zbliża się ku końcowi, a niektórzy wciąż mają problemy z efektywnym wypoczynkiem. Być może to dobry czas na przetestowanie domowej sztuczki – nietypowego wypełnienia poduszki naturalnymi składnikami o dobroczynnych właściwościach. O tym domowym sposobie poinformował tygodnik „Życie na Gorąco”.

Redakcja poleca

Jak szybko zasnąć? Włóż do poduszki to naturalne wypełnienie

Jednym z najpopularniejszych wypełnień poduszki jest łuska gryczana. Jej ogromna zaleta to brak nagrzewania się, dzięki czemu podczas snu nie jest nam gorąco ani duszno, a komfort wypoczynku jest bardzo wysoki. Umieszczenie w poduszce łuski gryczanej niesie za sobą również szereg korzyści zdrowotnych; środek zatrzymuje bowiem rozwój roztoczy, przejawia działanie antyalergiczne, a ziarenka delikatnie masują głowę i kark, poprawiając krążenie krwi.

Trudno nie wymienić również znakomicie znanej rośliny poprawiającej zasypianie, czyli lawendy wąskolistnej bogatej w kojące zmysły olejki eteryczne. Wyjątkowy aromat umieszczony w poduszce lub pod nią wprawi osobę potrzebującą snu w błogi nastrój. Lawenda słynie ze swoich wyciszających i uspokajających właściwości. Jeśli zatem nie wiemy, jak szybko zasnąć – sięgnijmy po tę chętnie wykorzystywaną roślinę.

Zobacz także: Śpisz w takiej pozycji? Twoje ciało daje ci znak

Wykorzystaj ten sposób. Pomoże ci zasnąć

„Życie na Gorąco” szeroko opisuje również zalety nawłoci pospolitej – charakterystycznej rośliny o żółtych kwiatach, która suszona w przewiewnym miejscu zachowuje swój aromat oraz kolor. Można mieszać ją wraz z łuską gryczaną. Takie wypełnienie działa antybakteryjnie i może przynieść ulgę w chorobach skórnych. Nadaje się w związku z tym dla osób zmagających się z atopowym zapaleniem skóry czy wysypkami pojawiającymi się z powodów alergicznych.

Jeżeli nie wiemy, jak szybko zasnąć ze względu na dokuczliwy ból głowy, może pomóc nam macierzanka piaskowa. Włożona pod zwykłą poduszkę lub zmieszana z gryczanym wypełnieniem ma szansę na złagodzenie migrenyi oczyszczenie oskrzeli, dzięki czemu jakość oddechu i snu będzie zauważalnie lepsza.

Nie przegap
Domowe sposoby na komary
6 Zobacz galerię
fot. Shutterstock