Obserwuj w Google News

Jak łatwo zapalić znicz? Ten trik robi furorę

2 min. czytania
25.10.2023 12:10
Zareaguj Reakcja

Poznaj szybki sposób na odpalenie znicza. Ten trik, chociaż może wydawać się dość zaskakujący, zyskał już wielu fanów. O czym mowa?

Sposób na szybkie odpalenie znicza
fot. Shutterstock

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny zbliża się wielkimi krokami. Dla wielu osób jest to szczególny czas pełen refleksji i zadumy nad ludzkim losem. Zwykle w tych dniach udajemy się na cmentarz, aby pomodlić się za zmarłych. Tradycją podczas tych świąt jest m.in. zapalenie znicza. Jest on wyrazem naszej pamięci o bliskich i symbolem wieczności.

Zwykle do zapalania świec wykorzystujemy zapałki lub zapalniczkę. Okazuje się, że warto zabrać ze sobą na cmentarz coś jeszcze. Portal Wirtualna Polska wspomina o triku, który cieszy się coraz większą popularnością. Wystarczy, że sięgniesz po pewien produkt ze swojej kuchni. O czym mowa?

Redakcja poleca

Jak łatwo zapalić znicz? Oto zaskakujący trik

Zapalenie znicza bywa czasami problematyczne. Szczególnie gdy knot świecy jest umieszczony dość głęboko. Tego zadania nie ułatwia nam również jesienny listopadowy wiatr. W takich sytuacjach łatwo o oparzenia palców. Jeżeli dysponujemy specjalną zapalarką do zniczy, sprawa jest dość prosta. W innym przypadku warto wypróbować ten trik.

Ratunkiem może okazać się…makaron spaghetti! Jest niezastąpiony, gdy mamy do czynienia ze zniczami o wysokich osłonkach. Możesz odpalić go przy pomocy zapałek, a następnie przyłożyć go do świecy i poczekać, aż knot zapłonie. To wygodny sposób, który warto przetestować podczas nadchodzących świąt.

Zobacz także: Koniecznie weź ze sobą na cmentarz. Tak przedłużysz świeżość kwiatów

Pamiętaj o kwiatach na cmentarz

Poza zniczami ważnym elementem dekoracji mogił są również kwiaty. Możesz zdecydować się na żywe bukiety chryzantem lub astrów. Wiele osób decyduje się również na rośliny w doniczkach. Wśród nich są wrzosy, które wyróżniają się dużą odpornością na niskie temperatury. Coraz większą popularnością cieszy się także kapusta ozdobna, która wygląda efektownie, a przy tym także dobrze znosi chłodne warunki.

Nie przegap
Jakie kwiaty nadają się na cmentarz, oto popularne gatunki
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstoock