Obserwuj w Google News

Jak rozebrać choinkę? Tym sposobem zrobisz to bez większego bałaganu

2 min. czytania
27.12.2022 15:22
Zareaguj Reakcja

Od czego zacząć rozbieranie choinki w domu? Podpowiemy ci, co zrobić, aby wszystko poszło jak z płatka.

Ozdoby choinkowe
fot. Shutterstock

Boże Narodzenie minęło nam błyskawicznie. Niezwykłą atmosferę tych świąt chcielibyśmy zatrzymać jak najdłużej. Niestety w końcu przychodzi taki czas, że musimy pozbyć się świątecznych dekoracji – w tym pięknie przystrojonej choinki. O ile ubieranie takiego drzewka to czysta przyjemność, to zdejmowanie wszystkich ozdób bywa niestety dość męczące i czasochłonne. Sprawdź, jak to zrobić krok po kroku.

Redakcja poleca

Jak łatwo rozebrać choinkę? Oto kilka sprawdzonych porad

Zanim zabierzemy się do rozbierania choinki, warto zaopatrzyć się w szary papier oraz kilka pudełek. Układając ozdoby świąteczne w określonych miejscach, ułatwimy sobie strojenie drzewka w kolejnym roku. Wszystkie pojemniki warto dodatkowo podpisać.

Rozbieranie choinki najlepiej zacząć od zdjęcia łańcuchów, a potem przejść do bombek i innych ozdób. Takie dekoracje warto owinąć w szary papier, a następnie włożyć do pudełek, co ochroni je przed kurzem i zarysowaniem. Na koniec należy zdjąć lampki choinkowe. Wcześniej upewnij się, że są odłączone od prądu. Nie rzucaj ich jednak bezładnie do pudełka. Lepiej nawinąć je na tekturkę, dzięki czemu unikniesz ich zaplątania.

Zobacz także: Alergia na choinkę – co tak naprawdę uczula nas w święta?

Co zrobić z żywą choinką po świętach?

Jeżeli jesteś posiadaczem drzewka w donicy, możesz spróbować zasadzić je na działce. Najlepiej wstrzymaj się z tym do sezonu wiosennego. Do tego czasu choinkę najlepiej umieścić w chłodnym i ciemnym miejscu, pamiętając o jej regularnym podlewaniu. Zielone gałązki możemy także wykorzystać jako nawóz do roślin w przydomowym ogrodzie. Inną opcją jest oddanie takiego drzewka do specjalnych punktów odbioru zielonych odpadów działających na terenie poszczególnych miast.

Zobacz także: Żywa choinka na święta? Uważaj na znajdujące się w niej owady