Obserwuj w Google News

Jak pozbyć się much z domu? Wypróbuj ten domowy sposób

2 min. czytania
07.06.2023 14:38
Zareaguj Reakcja

Szukasz sprawdzonego sposobu na muchy? Ten produkt skutecznie je odstraszy. Możesz znaleźć go w swojej kuchni.

Ochrona przed muchami
fot. Shutterstock

Wraz z nadejściem cieplejszych dni w naszych domach i na balkonach zaczynają pojawiać się nieproszeni goście. Mowa o muchach, które potrafią być prawdziwym utrapieniem. Nie tylko uprzykrzają nam odpoczynek, ale co gorsze, roznoszą wiele drobnoustrojów, które mogą być groźne dla zdrowia. Na szczęście istnieją różne sposoby, dzięki którym z łatwością możemy odstraszyć te owady.

Redakcja poleca

Jak pozbyć się much z domu? Wypróbuj ten domowy sposób

Obecność much w mieszkaniu to prawdziwa udręka dla wszystkich domowników. W takim przypadku zazwyczaj sięgamy po specjalne preparaty, lepy na muchy lub odstraszacze ultradźwiękowe. Okazuje się jednak, że równie skuteczne mogą być naturalne środki, które znajdziemy w swoim mieszkaniu.

Jednym z nich jest mięta pieprzowa o szerokim zastosowaniu kosmetycznym i kulinarnym. Wiele osób nie wie, że roślina ta działa również na muchy. Jej zapach skutecznie odstrasza te owady. Warto ją zatem posadzić w doniczce i umieścić blisko okna na parapecie w kuchni czy innych pomieszczeniach. Możesz być pewny, że od tej pory muchy nie będą już odwiedzać cię tak często.

Zobacz także: Ekspert wyjawia całą prawdę o siadaniu much na jedzeniu. Aż przechodzi apetyt

Warto w tym miejscu wspomnieć, że mięta pieprzowa ma też inne zastosowania. Olejku z tej rośliny używa się na przykład w produktach przeznaczonych do pielęgnacji skóry problematycznej. Mentol skutecznie rozświetla cerę, a także ogranicza wydzielanie sebum. Warto więc dodać kilka kropel do maseczki do twarzy. Mięta pieprzowa świetnie sprawdzi się również w pielęgnacji włosów. Działa przeciwłupieżowo oraz zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się kosmyków.

Domowe porady: inne sposoby na walkę z muchami

Muchy z łatwością lgną do resztek pokarmów. Warto zatem pamiętać o dokładnym sprzątaniu kuchni. Dobrym pomysłem jest zamontowanie na oknach i drzwiach balkonowych oraz zewnętrznych specjalnej moskitiery. Skuteczne w walce z tymi owadami są również niektóre produkty spożywcze np. ocet oraz czosnek. Wydzielają one intensywną woń, która także działa na muchy odstraszająco.

Zobacz także: Masz dosyć komarów w ogrodzie? Tym sposobem szybko się ich pozbędziesz