Obserwuj w Google News

Jak łatwo wyczyścić grill? Oto banalny sposób z TikToka

2 min. czytania
07.06.2023 13:10
Zareaguj Reakcja

Sezon grillowy w pełni. Najbliższe weekendy zamierzasz spędzić na grillowaniu z bliskimi i znajomymi? Zabawę może skutecznie zepsuć wysłużony i brudny grill. Podpowiadamy, jak szybko wyczyścić go prostym, domowym sposobem.

Jak wyczyścić grill? Banalny trick z ikToka
fot. Wirestock Creators/Shutterstock

Lato to idealny czas na wspólne świętowanie. Wiele osób spędzi najbliższy czas w gronie rodziny i przyjaciół na wspólnym grillowaniu. Warto już teraz rozpocząć przygotowania, aby nic nie umknęło naszej uwadze. Najlepiej zacząć od dokładnego wyczyszczenia grilla. Możemy to zrobić, sięgając po ten prosty sposób z TikToka z wykorzystaniem produktów, które na pewno znajdziemy w swojej kuchni.

Redakcja poleca

Jak wyczyścić grill? Proste triki z TikToka

Większość z nas już nie może doczekać się różnych potraw z grilla. Zanim jednak będziemy mogli cieszyć się ich wyjątkowym smakiem, musimy zadbać o dokładne wyczyszczenie naszego urządzenia. Użytkowniczka platformy TikTok pokazuje, że możemy to zrobić w łatwy i szybki sposób.

Do mycia grilla tiktokerka wykorzystuje cytrynę. Najpierw połówkę tego owocu posypuje solą, a następnie dokładnie przeciera nią zabrudzoną powierzchnię rusztu. W razie potrzeby czynność można powtórzyć wielokrotnie. Zobaczcie, jak to zrobić krok po kroku.

Innym świetnym sposobem na wyczyszczenie grilla jest wymieszanie sody oczyszczonej z wodą (jedno opakowanie na litr wody). Mieszanką tą spryskujemy ruszt i zostawiamy na kilka minut. Po tym czasie spłukujemy grilla wodą. W razie potrzeby czynność powtarzamy. 

Zobacz także: Co na grilla? Podpowiadamy, co można przyrządzić na ruszcie

Domowe porady: jak dbać o grill?

Jeżeli zależy ci na tym, aby twój grill posłużył ci przynajmniej przez kilka sezonów, musisz o niego dbać w odpowiedni sposób. Przede wszystkim należy przechowywać go w odpowiednich warunkach, gdzie nie będzie miał kontaktu z deszczem lub wilgocią.

Po grillowaniu zawsze należy pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu i osuszeniu rusztu. Możemy wykorzystać do tego domowe sposoby lub w razie konieczności sięgnąć po specjalistyczne preparaty oraz akcesoria dostępne w sklepach. Trzeba także zadbać o właściwą konserwację grilla, pokrywając go warstwą oleju.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET