Obserwuj w Google News

Próbują wtargnąć jesienią do naszych domów. Na szczęście jest na nie sposób

2 min. czytania
18.10.2023 16:28
Zareaguj Reakcja

Na widok tego pająka większość z nas reaguje krzykiem. Co zrobić, aby omijał nasz dom szerokim łukiem? Wystarczy sięgnąć po ten trik.

Sposób na kątniki domowe
fot. Shutterstock

Pająki nie są mile widziane w naszych domach. To jednak nie przeszkadza im w tym, aby przedostać się do naszych mieszkań różnymi sposobami. Jednym z gatunków, na który możemy natknąć się dość często jest tzw. kątnik domowy. Wygląd tego pająka zwykle wzbudza w nas strach. Ma zwykle brązowy kolor, a jego odnóża oraz odwłok są pokryte włoskami.

Kątnik domowy uwielbia różne zakamarki we wnętrzach. Często gnieździ się za regałem czy pod łóżkiem. Jest niezwykle zwinny i szybki. Boi się jednak światła i reaguje na nie natychmiastową ucieczką. Przeważnie atakuje ludzi tylko wtedy, gdy czuje się zagrożony. Jego ugryzienie może spowodować chwilowy ból oraz nieprzyjemne swędzenie. Jak uchronić się przed tym pająkiem? Portal Wirtualna Polska Kobieta wspomina o pewnym sposobie.

Redakcja poleca

Jak przegonić kątniki domowe? Wypróbuj ten trik

Jesienią warto pamiętać o dokładnym zamykaniu okien i drzwi. Dla kątników domowych jest to bowiem idealna okazja, aby wtargnąć niepostrzeżenie do naszych mieszkań. Aby temu zapobiec, warto wypróbować ten prosty trik. Wystarczy wykorzystać działanie olejku cytrusowego lub z mięty pieprzowej.

Najlepiej wymieszać je z wodą, a następnie spryskać nimi różne zakamarki w domu – przestrzeń pod łóżkiem, za meblami, jak i kąty pomieszczeń. Nie zapomnij również o ramach okiennych i futrynach drzwi. Ten roztwór działa niczym naturalny odstraszacz na pająki, dzięki któremu kątniki wyniosą się z naszego domu w okamgnieniu.

Zobacz także: Możesz spotkać je wszędzie. Leśnicy wydali komunikat

Inne sposoby na pająki

Nikt z nas nie lubi nieproszonych gości w domu, a pająki z pewnością do takich należą. Aby omijały twoje mieszkanie z daleka, wypróbuj też inne domowe sposoby. Jeżeli nie masz w domu olejku z mięty pieprzowej, możesz również dobrze sięgnąć po miętę w doniczce.

Skutecznym odstraszaczem pająków są także kasztany. W jesienne dni warto ułożyć je w pobliżu okien oraz drzwi. Wcześniej można zrobić w ich skórce niewielkie nacięcia, aby wydzielały intensywniejszy aromat, który dla pająków jest wręcz nie do zniesienia.

Nie przegap