Obserwuj w Google News

Wsyp 2 łyżki sody do kąpieli. Efekt cię zaskoczy!

1 min. czytania
17.07.2020 10:25
Zareaguj Reakcja

Soda oczyszczona ma wiele zastosowań, jednak mało kto słyszał o tym, że można stosować ją podczas kąpieli. Rezultaty mogą cię zaskoczyć!

kąpiel
fot. Shutterstock

Soda oczyszczona to substancja, którą zwykle używa się zamiast proszku do pieczenia lub jako środek do czyszczenia domu. Jednak okazuje się, że równie świetnie sprawdzi się podczas kąpieli. Ten prosty trik zapewni ci aż 3 korzyści. Poznaj szczegóły.

Redakcja poleca

Soda oczyszczona - zastosowanie podczas kąpieli

Soda oczyszczona to związek o nazwie wodorowęglan sodu, który występuje w środowisku naturalnym, ale można go także pozyskiwać syntetycznie. Środek ten ma wiele właściwości: odświeża, wybiela, pochłania zapachy, ma działanie delikatnie żrące, fermentujące i rozpuszcza się w wodzie.

Soda oczyszczona zwykle stosowana jest przez nas do usuwania tłuszczu z różnych powierzchni. Używa się jej też jako zamiennika proszku do pieczenia, a także doskonale sprawdza się w pielęgnacji roślin. Ale to nie wszystko. Warto dodawać ją do kąpieli.

Wystarczy wsypać 2 łyżki sody oczyszczonej do wanny podczas kąpieli. W ten sposób sprawisz, że z wanny zniknie osad, zmiękczysz twardą wodę, która wysusza skórę, i dodatkowo złagodzisz objawy poparzenia słonecznego i świąd skóry po ukąszeniu owadów.

Soda oczyszczona kosztuje niewiele. Kupisz ją w kążdym markecie.