Obserwuj w Google News

Jak wyczyścić białe buty? Poznaj sprawdzone metody!

2 min. czytania
Aktualizacja 25.06.2020
25.06.2020 15:38
Zareaguj Reakcja

Białe buty są bardzo ładne, jednak po jakimś czasie ich utrzymanie w czystości może być problematyczne. Sprawdźcie domowe sposoby na wyczyszczenie białych butów.

białe buty
fot. 2p2play / Shutterstock.com

Białe buty są nie tylko modne, ale również bardzo dobrze wyglądają latem. Co jednak zrobić, kiedy złapie nas deszcz i nasze buty nie będą prezentować idealnej bieli?

Warto poznać sprawdzone sposoby na czyszczenie białych butów. Skuteczne i bardzo łatwe w przygotowaniu patenty z pewnością się sprawdzą.

Redakcja poleca

Jak wyczyścić białe buty?

Czyszczenie białych butów sodą

  • To jeden z popularniejszych sposobów na czyszczenie białych butów. Wystarczy soda oczyszczona. Paczka tego cudownego proszku, kosztuje tylko kilka złotych, a może przynieść naprawdę dobry efekt. Wodę należy wymieszać z 3 łyżeczkami sody i w powstałej masie zamoczyć ściereczkę. Tak przygotowaną masą należy przetrzeć obuwie i na sam koniec opłukać wodą.

Sok z cytryny na zabrudzone buty

  • Okazuje się, że dobrym produktem do czyszczenia jest równie sok z cytryny. W tym wypadku sok należy połączyć z wodą i w takim płynie zamoczyć ściereczkę. Następnie należy dokładnie wyczyścić białe buty.

Ocet na białe buty

  • W trakcie czyszczenia warto wykorzystać ocet. Produkt ten bardzo dobrze sprawdzi się do czyszczenia butów białych. Łyżkę octu mieszamy z wodą i maczamy zwilżoną szmatkę. Buty przecieramy, a następnie opłukujemy wodą.

Płyn do mycia naczyń na białe buty

  • Kolejnym sprawdzonym sposobem może być płyn do mycia naczyń. Jest to jednak opcja, kiedy chcemy wyczyścić buty ze skóry ekologicznej. Szmatkę moczymy w detergencie i przecieramy buty, które są brudne. Później buty należy umyć wodą.

Wypróbujesz domowe sposoby?

Zobacz także: Jak usunąć wosk z ubrania? Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów!