Obserwuj w Google News

Jak umyć panele przed świętami, aby nabrały blasku? Wypróbuj ten domowy sposób

2 min. czytania
17.12.2021 15:45
Zareaguj Reakcja

Zastanawiasz się, czym wyczyścić podłogę, aby panele były piękne i błyszczące? Sięgnij po ten sprawdzony trik.

Mycie podłogi
fot. Shutterstock

Przed tobą intensywne przygotowania do świąt? W pierwszej kolejności warto zadbać o generalne porządki. Chociaż sprzątanie nie należy do ulubionych czynności, to na szczęście istnieją różne triki, dzięki którym stanie się ono łatwiejsze. Tym razem podpowiemy ci, jak zadbać o panele podłogowe, aby olśniewały swoim wyglądem.

Redakcja poleca

Domowe porady: jak umyć panele przed świętami, aby nabrały blasku?

Aby zachować czystość w swoim domu, coraz więcej osób sięga po domowe, sprawdzone sposoby. Wiele produktów, które mamy w swojej kuchni, może bowiem z powodzeniem zastąpić chemiczne środki. Przykładowo do pielęgnacji podłogi warto zastosować zwykły ocet. Ten produkt, poza tym, że dezynfekuje powierzchnię, działa również jak nabłyszczacz i zapobiega szybkiemu osadzaniu się kurzu.

Wystarczy, że do miski z wodą wlejesz 2 łyżki octu i wszystko dokładnie wymieszasz. Następnie należy umyć panele przygotowanym roztworem i wypolerować je suchą ściereczką. To łatwy, ekologiczny sposób na piękną i lśniącą podłogę. Ze względu na intensywny, nieprzyjemny zapach octu, najlepiej wykonać tę czynność kilka dni przed świętami.

Zobacz także: Jak szybko posprzątać pokój - proste zasady  

Domowe porady: jak dbać o panele?

Aby panele służyły ci jak najdłużej i zachwycały wyglądem, musisz zadbać o ich prawidłową pielęgnację. Pamiętaj, aby do czyszczenia takiej podłogi nie używać zbyt mokrego mopa, ponieważ panele źle reagują na wilgoć. Nie należy ich również myć ostrymi gąbkami, szczotkami lub ścierkami z szorstkiego materiału, które mogą spowodować na nich trwałe zarysowania. A jakie są wasze sprawdzone, domowe triki?