Obserwuj w Google News

Jak szybko usunąć sierść z ubrań? Wypróbuj ten trik

2 min. czytania
11.08.2022 12:03
Zareaguj Reakcja

W jaki sposób łatwo pozbyć się sierści z ubrań? Ten trik jest niezwykle przydatny.

Sierść na ubraniach
fot. Shutterstock

Sierść na ubraniach to problem, z którym właściciele psów czy kotów borykają się dość często. Jest to szczególnie uciążliwe, kiedy spieszymy się do wyjścia i nie mamy czasu na zrobienie prania. Zazwyczaj w takich sytuacjach odruchowo sięgamy po specjalną rolkę do czyszczenia odzieży. Możemy też wypróbować inny, równie skuteczny sposób. O czym mowa?

Redakcja poleca

Domowe porady: jak usunąć sierść z ubrań?

Linienie psów czy kotów to naturalny proces, który jest szczególnie widoczny wiosną oraz późnym latem i jesienią. W ten sposób czworonogi przygotowują się bowiem do nowych warunków atmosferycznych. Wówczas ich sierść osadza się z łatwością nie tylko na kanapie czy dywanie, ale również na ubraniach.

Aby szybko i skutecznie poradzić sobie z tym problemem, możesz sięgnąć po ten prosty trik z wykorzystaniem gumowej rękawicy. Najpierw należy zwilżyć ją delikatnie wodą, a następnie przetrzeć nią spodnie czy bluzkę. Efekt z pewnością cię zaskoczy.

Zobacz także: Jak widzi kot? Czy dostrzega wszystkie kolory?

Domowe porady: inne sposoby na wyczyszczenie ubrań z sierści

Dobrym sposobem na pozbycie się sierści z ubrań jest także delikatne przetarcie ich mokrą ściereczką lub gąbką do naczyń. Można wykorzystać również gumową myjkę do okien.

Jeżeli problem ten doskwiera ci z dnia na dzień coraz bardziej, warto rozważyć zakup specjalnej rękawicy albo szczotki do zbierania sierści.

Zobacz także: Każda para powinna mieć pupila. Zwierzątko domowe poprawia relacje w związku