Obserwuj w Google News

Jak prać jedwabne ubrania? Sprawdź, jak zapewnić im świeżość i ich nie zniszczyć

2 min. czytania
17.05.2021 12:22
Zareaguj Reakcja

Jedwab to jedna z najdelikatniejszych tkanin. W związku z tym wymaga specjalnej pielęgnacji. Sprawdź, jak należy go prać, by zapewnić mu długowieczność.

pranie
fot. Shutterstock

Zauważyłaś plamę na jedwabnym ubraniu? A może chcesz je tylko odświeżyć? Zanim przejdziesz do działania, sprawdź, w jaki sposób należy czyścić i pielęgnować ten cenny materiał. Polecamy zapoznać się z niezawodnymi babcinymi trikami.

Redakcja poleca

Jak prać jedwabne ubrania?

Jedwab uznawany jest za najszlachetniejszą z tkanin. Jeżeli chcesz, aby służył ci przez wiele lat, zadbaj o jego odpowiednią pielęgnację. Pomogą ci w tym poniższe rady.

1. Nie pierz go w pralce

Naturalny jedwab jest na tyle delikatny, że po praniu w pralce może zostać uszkodzony. Lepiej więc prać go ręcznie lub oddać do pralni chemicznej. Informacja dotycząca zasad czyszczenia materiału powinna być zamieszczona na metce.

2. Preparat do zmiękczania tkaniny

Podczas ręcznego prania jedwabiu zaleca się stosować preparaty do zmiękczania tkanin. Wlej odrobinę produktu do miski z wodą i wymieszaj. Następnie przejdź do czyszczenia ubrania. Rób to delikatnie, by nie zniszczyć materiału.

3. Nie mocz go za długo

Jedwab nie powinien być zbyt długo moczony. Jeśli zostawisz go w misce pełnej wody na kilka godzin, tkanina może się rozciągnąć. Nigdy jej nie szoruj i nie pocieraj. Staraj się ją delikatnie płukać.

Zobacz także: Nie wiesz, jak wyczyścić zamszowe buty? Poznaj 4 sprawdzone triki

Pranie jedwabnych tkanin

W trakcie prania tej tkaniny woda w misce nie powinna być zbyt ciepła. W innym wypadku materiał może się uszkodzić. 30 stopni to najlepsza temperatura do prania jedwabiu. Pamiętaj, aby nigdy go nie suszyć na słońcu i nie wkładać do suszarki.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!

Tak mieszkają Anna i Robert Lewandowscy! Przestronny salon i prywatna siłownia to dopiero początek