Obserwuj w Google News

Dlaczego warto powiesić ścierkę na drzwiach zmywarki? Ten trik z TikToka cię zaskoczy

2 min. czytania
21.09.2022 13:55
Zareaguj Reakcja

Często korzystasz ze zmywarki? Powieś na jej drzwiach kuchenną ścierkę i zobacz, co się stanie. Efekt będzie zdumiewający.

Zmywarka do naczyń
fot. Shutterstock

Zmywarka to niezwykle przydatne urządzenie w każdej kuchni. Dzięki niej możemy szybko uporać się ze stertą brudnych talerzy i garnków po rodzinnym posiłku. Zdarza się jednak, że po zakończeniu zmywania przy wyjmowaniu naczyń nadal możemy dojrzeć na nich kropelki wody. W takiej sytuacji warto wypróbować trik jednej z tiktokerek, która radzi, jak łatwo pozbyć się tego problemu.

Redakcja poleca

Domowe porady: oto niezastąpiony trik podczas korzystania ze zmywarki

Portal Wirtualna Polska Kobieta dotarł do nagrania jednej z tiktokerek, która podpowiedziała, jak łatwo dosuszyć naczynia myte w zmywarce. Ten prosty sposób warto wykorzystać również w swojej kuchni.

Aby pozbyć się nadmiaru wilgoci z talerzy czy kubków, najlepiej po zakończeniu zmywania otworzyć urządzenie, a następnie na jego drzwiach powiesić zwykłą, kuchenną ścierkę. Wystarczy kilkanaście minut, a wszystkie naczynia znów będą idealnie suche.

Zobacz także: Myjesz te rzeczy w zmywarce? Sprawdź, dlaczego nie należy tego robić

Domowe porady: na co uważać, korzystając ze zmywarki?

Podczas korzystania ze zmywarki warto zwrócić uwagę na prawidłowe ułożenie wszystkich naczyń. Szklanki, kubki, jak również miski należy umieszczać dnem do góry, aby nie zbierała się w nich woda. Poza tym trzeba pamiętać o tym, aby najbrudniejsze przedmioty układać na dole urządzenia. Zmywarka nigdy nie powinna być przeładowana, bo może to utrudnić jej prawidłową pracę. Od czasu do czasu warto ją dokładnie wyczyścić. Można to zrobić za pomocą specjalistycznych preparatów lub wykorzystując domowe środki np. sodę oczyszczoną albo ocet.

Zobacz także: Wrzuć ten produkt do zmywarki. Dzięki niemu szklanki będą błyszczące

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl