Obserwuj w Google News

Dekoracja tortu dla dzieci na różne okazje. Sprawdź nasze inspiracje!

3 min. czytania
Aktualizacja 02.06.2020
02.06.2020 15:02
Zareaguj Reakcja

Dekoracja tortu dla dzieci na roczek, chrzest, komunię czy też urodziny starszej pociechy może być tak wyjątkowa, że wywoła ten błysk w oczach dziecka, który tak wszyscy uwielbiamy! Sprawdź, jakie mamy na niego świetne sposoby!

Dekoracja tortu dla dzieci
fot. Shutterstock

Dekoracja tortu dla dzieci na różne okazje

Tort to jeden z tych elementów imprezy urodzinowej, chrztu czy też komunii, które są wyczekiwane nie tylko (choć przede wszystkim) przez dzieci, dlatego warto zadbać o to, by był wyjątkowy i zjawiskowy.

Możemy tego dokonać na dwa sposoby. Przede wszystkim nadając mu oryginalny kształt, na przykład samochodu czy postaci. Doskonałym pomysłem jest też stworzenie tortu piętrowego.

Istnieją jednak również prostsze, łatwiejsze, a przy tym tanie metody, dzięki którym tort dla dziecka zamieni się w prawdziwe cacko, które wzbudzi zachwyt u gości. A przede wszystkim u naszej pociechy. Jakie to metody?

Przede wszystkim mamy tu na myśli dekoracje tortu dla dzieci, które mogą przybierać różne formy.

Pikery i toppery jako dekoracja tortu dla dzieci

Pikery to nic innego jak małe kartoniki na wykałaczce, którą wbija się w tort. Na pikerze mogą widnieć gotowe napisy lub dekoracyjne motywy, ale są też takie, na których można samemu napisać na przykład imię dziecka, datę urodzin (chrztu, komunii) czy też życzenia.

Toppery z kolei zwykle są bardziej rozbudowane i mogą zawierać na przykład girlandę z chorągiewkami (na chorągiewkach litery tworzące imię solenizanta lub solenizantki), cyfrę przedstawiającą liczbę lat lub też różnego rodzaju figurki albo napisy.

Oto kilka przykładów takich napisów:

  • Roczek … (tu imię dziecka),
  • Moje... (tu liczba lat) urodziny,
  • Happy Birthday,
  • Pierwsza Komunia Święta... (tu imię dziecka),
  • Chrzest Święty.

Opłatki jako dekoracja tortu dla dzieci

Kolejną dekoracją tortów dla dzieci godną uwagi są opłatki cukrowe dostępne kształcie koła lub prostokąta i zawierające różne wzory i napisy. Na przykład na urodziny mniejszych dzieci można wybrać opłatki z postaciami z bajek lub ze zwierzętami.

Na roczek doskonały będzie opłatek z napisem „Roczek... (tu imię małego solenizanta lub małej solenizantki)”. W sklepach znajdziemy też dekoracje na tort na chrzest dziecka, zwykle z napisem „Chrzest Święty... (tu imię dziecka)” i na komunię, również z odpowiednim napisem.

Dekoracja tortu w postaci samopompującego balonu

Jedną z najbardziej widowiskowych dekoracji tortu dla dzieci są samopompujące balony przestawiające liczbę urodzin. Jedno naciśnięcie wywołuje natychmiastowe napompowanie balonu, co z pewnością wprawi małą solenizantkę czy solenizanta w zachwyt.

Takie balony dostępne są w kolorach metalicznych, dlatego doskonale będą pasowały do każdego rodzaju i koloru tortu.

Świeczki i race jako dekoracja na tort dla dzieci

Świeczki na torcie to symboliczne przedstawienie liczby lat, ale jednocześnie dodatkowa dekoracja. Możemy tu wybrać tradycyjne, małe, proste świeczki lub też modele w postaci cyfry.

Dobrze jednak byłoby, gdyby na torcie nie zabrakło tak zwanej racy (czy też fontanny tortowej), z której skrzą się zimne ognie. Jest to bardzo widowiskowa ozdoba, która z pewnością przypadnie do gustu już kilkuletnim dzieciom.

Dekoracja z masy cukrowej na tort dla dzieci

Figurki z masy cukrowej można kupić w gotowej postaci, jednak przy odrobinie zdolności wykonamy je również sami. Taka masa przypomina nieco modelinę i wystarczy rozgrzać ją w dłoniach, by móc nadać jej pożądany kształt.

Na przykład doskonałą dekoracją na tort na roczek będą elementy z masy cukrowej w formie bucików, misiów, postaci z bajek, kwiatków, kokardek czy korony.

Dodajmy tu jeszcze, że z masy cukrowej możemy wykonać jedną, dużą „płachtę”, którą przykryjemy cały tort, tworząc tym samym doskonałą podstawę do dalszych dekoracji.

Dekoracja tortu dla dzieci z czekolady, owoców i kwiatów

Bardziej tradycyjne ozdoby możemy wykonać z czekolady (gorzkiej, mlecznej, deserowej, białej), owoców i kwiatów. Szczególnie pięknie prezentują się torty zawierające dekorację łączącą wszystkie te elementy.

Dzieci będą zachwycone zwłaszcza jadalnymi kwiatami na torcie, takimi jak bratki, fiołki, frezje czy róże. Jak widzimy, dekoracja tortu dla dzieci może przybierać różne formy i mamy nadzieję, że wśród tych, które wymieniliśmy, znajdziecie swoją inspirację.