Obserwuj w Google News

Nie wyrzucaj skórek po mandarynkach. Sprawdź, jak możesz je wykorzystać w święta

2 min. czytania
17.12.2022 10:00
Zareaguj Reakcja

Jak wykorzystać skórki od mandarynek? Mogą być niezwykle przydatne w naszym domu.

Mandarynki
fot. Shutterstock

Mandarynki to jedne z tych owoców, które królują na naszych stołach w czasie świąt. Przeważnie w naszych kuchniach wykorzystujemy ich miąższ, z kolei zewnętrzną część zazwyczaj wyrzucamy do kosza. Następnym razem przy obieraniu tych cytrusów, warto zachować kilka skórek. Sprawdź, do czego mogą ci się przydać.

Redakcja poleca

Oto nietypowe zastosowanie skórek po mandarynkach

Świąteczny klimat w mieszkaniu można uzyskać nie tylko dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrza, ale także wyjątkowej kompozycji zapachów. Zamiast jednak sięgać po gotowe odświeżacze powietrza, warto wypróbować naturalne aromaty, które mamy w swojej kuchni.

Do przygotowania domowego zapachu możesz wykorzystać skórki po mandarynkach. Najpierw należy zasuszyć je na grzejniku lub w piekarniku. Gry to zrobisz, wystarczy ułożyć je na niewielkim talerzyku i skropić delikatnie olejkiem waniliowym. Taki odświeżacz domowej roboty możesz ułożyć w salonie czy sypialni. Dzięki niemu każde wnętrze wypełni się przyjemnym aromatem.

Zobacz także: Wypij ten koktajl w grudniowy poranek. Wzmocni twoją odporność 

Inne zastosowania skórek po mandarynkach

Skórki mandarynek mogą mieć znacznie więcej zastosowań, niż ci się wydaje. Możesz wykorzystać je do sprzątania domu. Wystarczy zetrzeć je na tarce, a następnie wymieszać z sodą oczyszczoną i wodą. Taka gęsta pasta idealnie nadaje się do czyszczenia brudnych garnków czy patelni. Poza tym mają także szerokie zastosowanie kosmetyczne. Warto przygotować z nich np. aromatyczny peeling do ciała, dzięki któremu twoja skóra będzie idealnie gładka i miękka.

Zobacz także: Masz ochotę na słodką przekąskę? Mandarynki w czekoladzie poprawią ci humor w zimowe dni