Obserwuj w Google News

Co zrobić, aby twoje koszule były śnieżnobiałe? Sięgnij po ten sposób

2 min. czytania
10.01.2022 15:38
Zareaguj Reakcja

Chcesz przywrócić biel swoim koszulom? Wypróbuj ten domowy sposób. Będziesz zachwycony, że jest tak skuteczny.

Pranie ubrań
fot. Shutterstock

Biała koszula to obowiązkowy element garderoby. Możesz zestawiać ją z różnymi ubraniami, tworząc ciekawe stylizacje. Niestety wszyscy wiemy, że białe ubrania bardzo łatwo tracą swój kolor i szybko żółkną, nawet gdy pierzemy je prawidłowo. Jeżeli chcesz, aby twoja koszula zawsze prezentowała się bez zarzutu, możesz sięgnąć po ten sprawdzony sposób. Wystarczy produkt, który masz w swojej kuchni.

Redakcja poleca

Domowe sposoby: co zrobić, aby koszula znów była śnieżnobiała?

Twoja koszula znów może wyglądać jak nowa i to bez sięgania po specjalistyczne wybielacze. W takim przypadku z pomocą może przyjść nam zwykła soda oczyszczona, która sprawi, że twoje ubranie odzyska swoją biel.

W pierwszej kolejności do dużej miski wlewamy dwa litry wody, a następnie dodajemy do niej 4 łyżki sody oczyszczonej. Następnie w takim roztworze moczymy koszulę i pozostawiamy ją w tej formie na 3 godziny. Po upływie tego czasu ubranie wkładamy do pralki i pierzemy z dodatkiem proszku do białych tkanin.

Zobacz także: Jak prać jedwabne ubrania? Sprawdź, jak zapewnić im świeżość i ich nie zniszczyć

Domowe sposoby: jak prać białe koszule?

Aby zachować piękny wygląd swoich koszul na dłużej, warto stosować się do kilku zasad. Przede wszystkim przed praniem powinniśmy dokładnie czytać etykiety, na których znajdziemy cenne informacje odnośnie rodzaju materiału itp. Do czyszczenia takich koszul najlepiej stosować środek przeznaczony do białych ubrań. Poza tym nigdy nie należy wkładać ich do pralki z rzeczami w innych kolorach, bo może to spowodować ich zafarbowanie.

Temperatura prania zawsze powinna być dostosowana do rodzaju tkaniny. W przypadku bawełnianych koszul optymalna to ok. 40 stopni Celsjusza. Z kolei bardziej delikatne ubrania, np. z jedwabiu lepiej prać w niższych temperaturach.