Obserwuj w Google News

Co zrobić, aby bazie dłużej stały w wazonie? Podpowiadamy

2 min. czytania
07.04.2023 10:15
Zareaguj Reakcja

Jak prawidłowo dbać o bazie? Unikaj tego błędu, a na pewno będą cieszyć oko pięknym wyglądem przez wiele dni.

Bazie
fot. Shutterstock

Jednym z elementów wielkanocnych przygotowań jest dekoracja domu. Wiele osób sięga w tym celu po naturalne ozdoby, dzięki którym można tworzyć wyjątkowe aranżacje. Pięknym akcentem we wnętrzach są m.in. bazie. Umieszczone w salonie czy jadalni wprowadzą do nich uroczy, wiosenny nastrój. Aby bazie wytrzymały jak najdłużej, warto trzymać się tej zasady. O czym mowa?

Redakcja poleca

Masz w domu bazie? O tym musisz pamiętać

Podczas Wielkanocy przeważnie wstawiamy bazie do wazonu w formie okazałego bukietu. Niektórzy wykorzystują je również do tworzenia różnych dekoracyjnych stroików na drzwi oraz przyozdobienia wielkanocnego koszyczka. Niewielkie gałązki można zastosować także do dekoracji serwetek na świątecznym stole.

Bazie mają to do siebie, że łatwo gubią swoje puchate "kotki". Aby temu zapobiec, trzeba trzymać je w odpowiednich warunkach. Jak podaje portal Wirtualna Polska Kobieta najlepiej ustawić je w zacienionym miejscu. Wiele osób popełnia błąd, wkładając bazie do wazonu wypełnionego wodą mając nadzieję, że to przedłuży żywotność gałązek. Okazuje się, że w tym przypadku lepiej tego nie robić, bowiem może to przyspieszyć ich opadanie.

Zobacz także: Ozdoby wielkanocne na okno - z czego i jak je zrobić?

Inne naturalne dekoracje we wnętrzach

Oprócz bazi warto wykorzystać do wystroju domu także inne naturalne dekoracje. Ciekawym zielonym akcentem we wnętrzu jest również bukszpan. Możesz wykonać z niego np. efektowny wieniec na drzwi. Nie zapomnij również o bukiecie tulipanów, który ożywi każde pomieszczenie oraz wniesie do niego przyjemną, wiosenną atmosferę.

Świąteczny klimat warto wprowadzić także do swojej kuchni za sprawą rozmaitych ziół i nowalijek. Niezwykle wdzięczną ozdobą jest rzeżucha. Warto posadzić ją w skorupkach po jajkach. W takiej odsłonie sprawdzi się również jako dekoracja na wielkanocny stół.

Zobacz także: Te serwetki będą piękną ozdobą wielkanocnego stołu. Wykonasz je błyskawicznie

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl