Obserwuj w Google News

Zasadź tę roślinę w ogrodzie. Szybko pozbędziesz się kretów

2 min. czytania
15.05.2023 13:40
Zareaguj Reakcja

Chcesz pozbyć się kreta z ogrodu? Wystarczy, że zasadzisz na działce tę tanią roślinę. Jej zapach skutecznie odstraszy zwierzę z twojej posesji.

Zasadź tę roślinę w ogrodzie. Szybko pozbędziesz się kretów
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/EASTNEWS

Krety to niewielkie ssaki, których długość ciała wynosi między 11 a 20 cm. Zwierzęta te żywią się przede wszystkim dżdżownicami, larwami owadów oraz drobnymi kręgowcami. Mają bardzo słaby wzrok (praktycznie są ślepe), ale za to charakteryzuje je czuły słuch i dobry węch. 

Krety żyją w podziemnych tunelach, które same wykopują. Największe kopce pojawiają się na glebach bagiennych - osiągają wówczas nawet 90 cm wysokości. Niestety niekiedy można je zaobserwować również w naszych ogrodach.

Redakcja poleca

Zasadź tę roślinę w ogrodzie. Szybko pozbędziesz się kretów

Krety w ogrodzie to problem, z którym zmaga się wiele osób. Jeżeli i ty jesteś w tej grupie i chcesz pozbyć się tych zwierząt ze swojej posesji, wypróbuj ten prosty sposób. Wirtualna Polska Kobieta podaje, że wystarczy zasadzić na działce wybraną roślinę. Może to być: cebula, por, czosnek, czarny bez, mięta, bazylia, aksamitka lub szachownica cesarska. 

Zapach tych roślin, o czym nie wszyscy wiedzą, działa na krety odstraszająco. Jeżeli masz taką możliwość, najlepiej posadź kilka rzeczy. Dzięki temu woń będzie intensywniejsza, a co za tym idzie - zwierzęta szybciej wyniosą się z twojej posesji.

Zobacz także:  Jak się pozbyć kreta szybko i skutecznie

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Inne sposoby

Wirtualna Polska Kobieta podaje, że krety nie lubią również zapachu zwierzęcej sierści oraz ludzkich włosów. Można więc wyciągnąć ich nadmiar ze szczotki i włożyć do środka kopców. Ssaki, prędzej czy później, powinny zacząć uciekać. 

Warto też pomyśleć o zakupie urządzenia emitującego wibracje i ultradźwięki, które nie są słyszalne dla ludzkiego ucha. Krety, jak już wspominaliśmy powyżej, mają bardzo czuły słuch. Sygnały dźwiękowe powinny więc skutecznie odstraszyć te zwierzęta. Urządzenia te trzeba wbić do ziemi. Bardzo ważne jest, aby równomiernie rozmieścić je w całym ogrodzie.

Zobacz także:  Zasadź to w ogrodzie. Pomaga odstraszyć kleszcze

Kot
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl