Obserwuj w Google News

Dodaj tę przyprawę do herbaty. Doskonale poprawia trawienie

2 min. czytania
15.03.2023 09:14
Zareaguj Reakcja

Uwielbiasz zaczynać dzień od kubka aromatycznej herbaty? Ten dodatek nie tylko wzmocni jej zapach, ale też usprawni działanie układu pokarmowego.

Herbata
fot. Shutterstock

Herbata to napar ceniony od wieków ze względu na swoje walory smakowe i zdrowotne. Chętnie sięgamy po niego nie tylko o poranku czy podczas przerwy w pracy. To napój, który umila nam popołudniowy relaks także po intensywnym dniu. Sekret jego wyjątkowych właściwości tkwi m.in. w odpowiednim sposobie parzenia. Poza tym niektórzy wzbogacają herbatę o różne dodatki. Aby pobudzić swój układ trawienny do lepszej pracy, warto podawać ją z tym składnikiem.

Redakcja poleca

Wrzuć to do kubka z herbatą

Aby wzmocnić smak i aromat herbaty, dodaj do niej... rozmaryn. To popularne zioło jest często stosowane w naszych kuchniach. Chętnie dodajemy je do zup, sosów czy warzywnych sałatek. Miłośnicy herbaty również powinni docenić jego wyjątkowe działanie.

Wystarczy umieścić gałązkę rozmarynu w kubku, a następnie zalać ją gotowym naparem i odczekać kilka minut, aż herbata przesiąknie jego zapachem. Równie dobrze możesz zastosować rozmaryn w formie przyprawy. Nie należy jednak przesadzać z jego ilością, aby nie popsuć smaku napoju. Rozmaryn znakomicie sprawdza się zarówno w przypadku herbaty czarnej, jak i zielonej.

Zobacz także: Biała herbata – czy warto ją pić? Działanie i właściwości

Jak działa herbata z rozmarynem?

Rozmaryn ma szereg zdrowotnych właściwości. Herbata z jego dodatkiem wpływa pozytywnie na pracę żołądka i wątroby oraz znakomicie reguluje procesy trawienne. Skutecznie łagodzi wzdęcia oraz inne uciążliwe dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Poza tym ma wiele innych zalet. Działa również antybakteryjnie i przeciwzapalnie, chroniąc nas przed różnymi infekcjami. Picie tej herbaty pomaga również uspokoić i wyciszyć organizm oraz ułatwia koncentrację. Ponadto taki naturalny napar doskonale odświeża oddech.

Zobacz także: Jak prawidłowo zaparzyć herbatę? Ten błąd popełnia wiele osób