Obserwuj w Google News

Burger Drwala - do kiedy Kanapka Drwala będzie w ofercie McDonald's 2022/23? [DATA, CENA]

2 min. czytania
08.12.2022 09:17
Zareaguj Reakcja

W drugiej połowie listopada w ofercie McDonald's pojawiła się kultowa Kanapka Drwala. To burger sezonowy, więc będzie dostępny w menu wyłącznie w okresie zimowym. Sprawdzamy, do kiedy dokładnie będzie można go kupić.

McDonald's
fot. Bartlomiej Magierowski/East News

Burger Drwala to kultowa kanapka, którą pokochały miliony Polaków. W tym roku dostępna jest w ofercie McDonald's od 23 listopada. Wraz z nią do sprzedaży trafiły także zakręcone frytki z sosem śmietanowym. Burger jest jednak daniem sezonowym i można go kupić wyłącznie zimą. 

Zobacz także:  Posmaruj garnek tym produktem. Kipiące mleko nie będzie już problemem

Burger Drwala - do kiedy Kanapka Drwala będzie w ofercie McDonald's 2022/23?

Wiele osób, obawiając się, że nie zdąży skosztować sezonowej kanapki, szuka w sieci informacji na temat tego, do kiedy Burger Drwala będzie w ofercie McDonald's. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Szczegóły na ten temat nie zostały ujawnione. Jeśli tylko pojawią się jakiekolwiek informacje, zamieścimy je w tym miejscu. Artykuł będziemy aktualizować na bieżąco.

Redakcja poleca

Przypomnijmy, że podczas poprzedniej akcji Burger Drwala był w ofercie McDonald's do 25 stycznia. Z kolei dwa lata temu kanapkę można było dostać jeszcze na początku lutego. Bardzo możliwe zatem, że podobnie będzie i w tym roku.

Burger Drwala w McDonald's - cena

W tym roku Burger Drwala dostępny jest aż w pięciu wariantach - klasycznym, podwójnym, z kurczakiem, z żurawiną (do 20 grudnia) oraz na ostro (w ofercie od 21 grudnia). Każda kanapka kosztuje odpowiednio: 24,90 zł, 29,90 zł, 24,90 zł oraz 26,40 zł. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie cena burgera na ostro, ale prawdopodobnie trzeba będzie za niego zapłacić ok. 25 zł.

Można też wziąć Kanapkę Drwala w zestawie - z frytkami oraz napojem. Jednak cena posiłku oczywiście wtedy wzrośnie. 

W klasycznym burgerze znajdziemy kotlet wołowy, plaster panierowanego sera oraz chrupiący bekon. Do tego jest świeża sałata, prażona cebulka i sos z przyprawami. Na uwagę zasługuje również puszysta bułka z serowo-bekonową posypką. W kanapce z kurczakiem, jak sama jej nazwa wskazuje, zamiast wołowiny znajdziemy kurczaka w złocistej panierce. 

Zobacz także:  Przez 14 lat jadł tylko w McDonald's. Teraz przestrzega innych

Sezonowe burgery, jak i frytki zakręcone można zamówić we wszystkich restauracjach McDonald’s w Polsce. Dodatkowo w tym roku - dla największych fanów Kanapki Drwala - McDonald’s przygotował wyjątkową niespodziankę. Jak czytamy na stronie restauracji, już niebawem w aplikacji mobilnej, użytkownicy biorący udział w programie lojalnościowym MojeM Nagrody, będą mogli zdobyć gadżety z kolekcji Drwala, w tym swetry, czapki, szaliki, włóczki z szydełkami czy kocyki. 

RadioZET.pl