,

Białe ubrana żółkną w praniu? Prawdopodobnie popełniasz popularny błąd

28.03.2023 15:07

Jak sprawić, by białe ubrania mimo upływu czasu zachowały swój kolor. Okazuje się, że kluczowe jest to, jakich produktów używamy podczas prania. Sylwia Panek, która na Instagramie znana jest jako „mama chemik”, zdradziła, jaki błąd sprawia, że białe ubrania żółkną lub szarzeją podczas prania. Popełnia go znaczna część społeczeństwa.

Przepis na śnieżnobiałe pranie.
fot. shutterstock/Krakenimages.com/ Przepis na śnieżnobiałe pranie

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego białe ubrania żółkną? Przyczyn jest tak naprawdę kilka. Nieodpowiednie przechowywanie tkanin sprawia, że te się odbarwiają i płowieją. Białe ubrania mogą stać się żółte lub szare także po długim kontakcie z naszą skórą. Cząsteczki potu, kurz i brud wpływają bowiem na kolor ulubionych elementów garderoby, czasami zmieniając go na stałe.

Okazuje się, że to jak pierzemy białe ubrania, również ma kolosalne znaczenie. Sylwia Panek znana również jako „mama chemik” ostrzega, że jeśli chcemy, by śnieżnobiałe elementy garderoby służyły nam przez lata, musimy odpowiednio o nie dbać. Influencerka postanowiła podzielić się ze swoimi obserwatorami na Instagramie wskazówkami dotyczącymi prania białych rzeczy. Okazuje się, że większość z nas wciąż popełnia ten sam błąd. Jaki? 

Przepis na śnieżnobiałe pranie. „Mama chemik” mówi, co należy zrobić

Sylwia Panek to miłośniczka domowych sposobów ułatwiających utrzymanie domu w czystości. Jest aktywna w mediach społecznościowych. Na Instagramie radzi internautom, jak sprzątać mieszkanie, by efekt pracy był zadowalający. Mama chemik zna się nie tylko na porządkach, ale także na ekologii i oszczędzaniu. Jej profil obserwuje ponad 98 tys. użytkowników.

Influencerka zdradziła, jak prać ubrania, by te były śnieżnobiałe. – Po pierwsze używamy proszków do prania białego – poinstruowała swoich obserwatorów. – Te proszki zawierają nadwęglan sodu, który jest wybielaczem – dodała.

Zobacz również: Te dekoracje wielkanocne to hit. Kupisz je w Sinsay

„Mama chemik” zwróciła uwagę internautów również na nagminny błąd, który dotyczy prania białych ubrań. – Do białych rzeczy nie używamy płynów do płukania – podkreśliła. – Płyny do płukania nie wypłukują się nam z tkaniny całkowicie, w wyniku czego może ona później żółknąć, szarzeć – podkreśliła.

Zdarza się nawet tak, że po wyjęciu z pralki zauważamy plamki na białych ubraniach wypranych z dodatkiem płynu – ostrzegła.
loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się