Obserwuj w Google News

Te serwetki będą piękną ozdobą wielkanocnego stołu. Wykonasz je błyskawicznie

2 min. czytania
31.03.2023 14:37
Zareaguj Reakcja

Chcesz zaskoczyć gości podczas świąt wyjątkowym nakryciem stołu? Te serwetki będą stylową dekoracją. Ich złożenie zajmie ci chwilę.

Serwetki
fot. Shutterstock

Trwa wielkie odliczanie do świąt wielkanocnych. Dla wielu osób jest to wyjątkowy czas, który upływa im na licznych spotkaniach w grodzie rodziny. Aby przebiegały one w miłej atmosferze, warto zadbać o odpowiedni klimat we wnętrzu.

Z pewnością ułatwią nam to różne dekoracje. Duże znaczenie w tym czasie ma odpowiednio przygotowany stół. Aby nabrał odświętnego charakteru, zwróć uwagę na detale. Do jego ozdobienia możesz wykorzystać serwetki. Wystarczy złożyć je w odpowiedni sposób. Sprawdź, jak to robi jedna z użytkowniczek TikToka – Robyn, której konto na tej platformie obserwuje ponad 200 tysięcy osób.

Redakcja poleca

Jak złożyć wielkanocne serwetki?

Na TikToku możemy znaleźć wiele wielkanocnych inspiracji - w tym również mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrza. Dużą popularnością na tej platformie cieszy się trik na złożenie serwetek. Do świąt pozostało trochę czasu, więc masz jeszcze chwilę, aby poćwiczyć ich składanie, zanim usiądziecie z rodziną przy wielkanocnym stole.

W tym przypadku najlepiej sprawdzą się materiałowe serwetki – im większy będą miały rozmiar, tym lepiej. Postaraj się również, aby ich kolor współgrał z pozostałymi dekoracjami stołu. Złożenie serwetek składa się z kilku prostych kroków, tak aby na samym końcu przypominały wyglądem uszy zajączka wielkanocnego. Zobaczcie prostą instrukcję tiktokerki:

Zobacz także: Ozdoby wielkanocne na okno - z czego i jak je zrobić?

Jak udekorować dom na Wielkanoc?

Dekorując dom na Wielkanoc, najlepiej wybrać jakąś przewodnią kolorystykę. Postaraj się, aby była utrzymana w wiosennym klimacie. W te święta doskonale sprawdzą się wszelkie okazałe bukiety sezonowych kwiatów, np. tulipanów. Możesz również przygotować samodzielnie wielkanocne wieńce na drzwi z wykorzystaniem bukszpanu. Miłym akcentem we wnętrzach będą również drewniane figurki w kształcie pisanek czy zajączków.

Zobacz także: Jakie są najpiękniejsze ozdoby wielkanocne? Dowiedz się, jak wykonać stroiki, jajka, kurczaczki!