Obserwuj w Google News

Postaw ten kwiat w mieszkaniu. Przyniesie szczęście domownikom

2 min. czytania
16.10.2023 11:55
Zareaguj Reakcja

Uwielbiasz, gdy twój dom jest pełen roślinności? Ten kwiat koniecznie musi znaleźć wśród innych okazów. Nie tylko jest piękną dekoracją mieszkania, ale też uchodzi za symbol szczęścia.

postaw tę roślinę w domu, przynosi szczęście
fot. Shutterstock

Kwiaty doniczkowe to wyjątkowa ozdoba domu. Zielone akcenty we wnętrzu sprawiają, że staje się ono przytulniejsze i zyskuje nowy wyraz. Poza tym wpływają pozytywnie na nastrój, oczyszczają powietrze z nadmiaru toksyn, a niektórzy wierzą, że mają znacznie więcej niezwykłych działań, z których bardzo często nie zdajemy sobie sprawy.

Portal Wirtualna Polska Kobieta wskazuje na pewną roślinę, którą szczególnie warto mieć w swoim mieszkaniu. Ten kwiat uważany jest bowiem w niektórych krajach za okaz przynoszący powodzenie w życiu. Poza tym nie ma dużych wymagań uprawowych i z jego hodowlą poradzą sobie nawet początkujący ogrodnicy. i O czym mowa?

Redakcja poleca

Tę roślinę warto mieć w domu. Przyciąga szczęście

Sansewieria gwinejska znana również pod nazwą język teściowej to kwiat, który ma charakterystyczne, długie liście ułożone pionowo. W Chinach traktowana jest jako roślina, która gwarantuje pomyślność w różnych sferach życia. Można ją trzymać w różnych miejscach w domu. Zaleca się jednak, aby ustawić ten kwiat w rogach danego pomieszczenia.

Ten okaz może rosnąć w różnych warunkach. Dobrze toleruje zarówno promienie słoneczne, jak i cień. Nie lubi jednak zbyt częstego i obfitego nawadniania. Trzeba więc zwrócić uwagę na to, aby nie dopuścić do przelania rośliny. Najlepiej więc podlewać ją raz na tydzień – przy czym woda powinna mieć temperaturę pokojową.

Zobacz także: Ta roślina przynosi pecha. Jeśli chcesz być bogaty, nie trzymaj jej w domu

Jak nawozić sansewierię? To warto wiedzieć

Aby kwiat mógł się w pełni rozwijać, ważne jest także jego regularne nawożenie. W sklepach ogrodniczych znajdziemy wiele specjalistycznych preparatów przeznaczonych do tego gatunku, które wspomogą wzrost rośliny oraz zapewnią jej piękny wygląd.

Warto też wypróbować różne domowe metody, które nierzadko przynoszą naprawdę zadowalające efekty. Taką naturalną odżywką do tych kwiatów mogą być np. skorupki po jajkach, które są bogate w wiele składników odżywczych w tym wapń. Zamiast nich sprawdzi się również woda po gotowaniu jajek.

Nie przegap
Błędy w pielęgnacji kwiatów, które popełniamy często
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock