Obserwuj w Google News

Amerykanka adoptowała kota. Zwierzę ma 9 miesięcy i jest olbrzymie

2 min. czytania
25.01.2023 14:45
Zareaguj Reakcja

Pewna amerykanka w minionym roku adoptowała kota rasy maine coon. Obecnie zwierzę - choć ma zaledwie dziewięć miesięcy - ma metr długości i waży około 7 kg. "Ludzie są zdumieni, gdy widzą mojego kota. Myślą, że jest skrzyżowany z rysiem" - mówi opiekunka Kusa.

Amerykanka adoptowała kota. Zwierzę ma 9 miesięcy i jest olbrzymie
fot. instagram.com/through.the.lleaves

Chastity Hobbs to popularna influencerka - jej konto na Instagramie obserwuje ponad 260 tys. osób. Amerykanka kocha rośliny oraz zwierzęta i to właśnie ich zdjęcia najczęściej publikuje na swoim profilu. W lipcu 2022 roku kobieta postanowiła adoptować trzymiesięcznego kota rasy maine coon. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że jej pupil osiągnie takie rozmiary.

Zobacz także:  Jak przygotować dom na pojawienie się kota? O tym musi pamiętać każdy właściciel

Amerykanka adoptowała kota. Zwierzę ma 9 miesięcy i jest olbrzymie

Kusa, bo tak nazywa się kot Hobbs, ma dziewięć miesięcy i - nawet jak na przedstawiciela tej rasy - imponujące wymiary. Ma metr długości. To wzrost przeciętnego pięcioletniego dziecka. Gdy Chastity ważyła go po raz ostatni, wskazówka na wadze pokazywała 6,8 kg. Kobieta jednak zaznacza, że od tego czasu jego waga mogła się zwiększyć. Obstawia, że teraz kot jest cięższy o około 2 kg.

Redakcja poleca

A to dopiero początek, bo maine coony rosną do mniej więcej 4. bądź 5. roku życia. Oznacza to, że obecnie dziewięciomiesięczny zwierzak będzie jeszcze większy. Influencerka mówi, że gdy ludzie widzą jej kota, są zdumieni. Często pytają ją, czy Kusa przypadkiem nie jest skrzyżowana z rysiem.

Duże zwierzę to też duże koszty. Influencerka zdradziła, że co miesiąc na jedzenie dla pupila wydaje niemal 170 dolarów, czyli około 737 zł. Warto w tym miejscu wspomnieć, że kobieta ma na utrzymaniu jeszcze trzy inne koty.

Maine coony w świecie kotów są znani jako łagodni giganci. Mamy trzy inne koty, a Kusa jest na samym dole hierarchii. Jest po prostu zbyt miły. Ale uwielbia zwracać na siebie uwagę - mówi Chastity Hobbs, cytowana przez portal mirror.co.uk.

Kot Kusa, od kiedy jego właścicielka zaczęła pokazywać go w sieci, robi prawdziwą furorę. Na Instagramie zdobył rzeszę wiernych fanów. Internauci zachwycają się jego wyglądem. Piszą, że jest "piękny" i "cudowny". Co ciekawe, niektórzy porównują go też do Pokemona. 

Skąd masz takiego puszystego lwa? Też chcę!
 
Twój Pokemon jest uroczy - brzmią komentarze.

Maine coony - jedne z największych kotów domowych na świecie

Maine coon to rasa kota pochodząca z Ameryki Północnej. Jej przedstawicieli wyróżnia przede wszystkim wielkość. Dorosły samiec waży średnio między 5 a 11 kg, zaś samica 4-8 kg. Z kolei długość ich ciała wraz z ogonem wynosi nawet 1 m. To sprawia, że maine coony są jednymi z największych kotów domowych na świecie.

Zobacz także:  Uważaj na te rośliny w domu. Mogą być trujące dla kota

RadioZET.pl/mirror.co.uk/dailystar.co.uk