Obserwuj w Google News

Jak urządzić sypialnię na poddaszu? Podpowiadamy!

2 min. czytania
29.09.2020 15:51
Zareaguj Reakcja

Sypialnia na poddaszu to bardzo ciekawy pomysł, który można zrealizować w każdym tego typu wnętrzu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w takim pomieszczeniu oraz jak je zaaranżować.

sypialnia na poddaszu
fot. Shutterstock

Poddasza domów to bardzo często przestrzeń zapomniana i niedoceniana przez jego mieszkańców. Warto jednak przypomnieć sobie o tej części domu i wykorzystać ją w odpowiedni sposób.

Można urządzić tam piękną i zaciszną sypialnię, która będzie wygoda i przestronna. Sprawdź, jak to zrobić!

Sypialnia na poddaszu - jak ją urządzić?

Sypialnia na poddaszu to świetny pomysł. Taki pokój powinien być jak najbardziej prywatny, a także oferować spokój oraz ciszę. Jak więc urządzić sypialnię, aby sprostała naszym oczekiwaniom. Warto zapoznać się z kilkoma zasadami, które ułatwią urządzanie sypialni na poddaszu.

Przed rozpoczęciem kupowania mebli należy przygotować plan pomieszczenia i wstępną aranżację. Ma to duże znaczenie, kiedy poddasze jest załamane i pokój ma skosy. W takim przypadku trzeba przygotować się na to, że przestrzeni jest mniej, a pokój nie ma pełnej wysokości. Plan aranżacji świetnie sprawdzi się podczas ustawiania mebli oraz dodatków. Ważnym punktem urządzania sypialni na poddaszu jest pomiar. Trzeba go wykonać bardzo precyzyjnie. Dzięki temu nic nas nie zaskoczy i nie będziemy mieli zbędnych lub mało użytecznych mebli.

W sypialni kluczowe jest łóżko. Sypialnia na poddaszu łóżko warto umieścić tam, gdzie nie ma spadków czy opuszczonych stropów. Sypialnię na poddaszu warto pomalować w naturalne kolory. Na poddaszu światło się załamuje i nierównomiernie pada na ściany. Właśnie dlatego dobrze jest, gdy wnętrze zostanie pomalowane na jasny kolor. Światło wpadające przez okna ładnie się rozproszy i oświetli całe pomieszczenie. To właśnie dlatego na poddaszu warto wybierać jasne meble. Ciemne znacznie zmniejszą optycznie wielkość pomieszczenia i sprawią, że stanie się znacznie ciemniejsze.

Należy więc wszystko dokładnie przemyśleć przed kupnem i urządzeniem sypialni na poddaszu, ponieważ jest to dość specyficzne miejsce. Warto podjąć trud urządzić sypialnię na poddaszu, ponieważ efekt może zaskoczyć każdego. Zainspirujcie się pięknym wystrojem wnętrz, które znalazłyśmy w sieci.

Masz sypialnie na poddaszu?

Zobacz także: Od PRL-owskiej kostki do pięknej willi. Wyjątkowy projekt polskich architektów

Oto 9 najdziwniejszych domów na świecie! Turyści z całego świata przyjeżdżają je obejrzeć