Obserwuj w Google News

Jak wyczyścić złoty łańcuszek? Poznaj 5 skutecznych sposobów

2 min. czytania
25.11.2020 16:01
Zareaguj Reakcja

Nie wiesz, jak wyczyścić złoty łańcuszek? Złoto ma to do siebie, że z czasem ciemnieje, przez co wygląda nieestetycznie. Ale są sprawdzone sposoby, dzięki którym przywrócisz kolor i blask swojej biżuterii. Z naszego artykułu dowiesz się, jak wyczyścić złoty łańcuszek krok po kroku.

złoty łańcuszek
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, jak wyczyścić złoty łańcuszek? Mamy do wyboru 4 proste sposoby. Każdy z nich zajmie ci dosłownie chwilę. Zanim przejdziesz do czyszczenia złota, zapoznaj się ze wszystkimi metodami i wybierz tę, która najbardziej ci odpowiada.

Redakcja poleca

Jak wyczyścić złoty łańcuszek?

Złota biżuteria, niezależnie od tego, jak często ją nosimy, powinna być czyszczona mniej więcej co pół roku. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wciąż będzie wyglądać jak nowa. Dzięki poniższym radom będziesz wiedziała, jak wyczyścić złoty łańcuszek.

1. Soda i ocet

Aby usunąć ze złotej biżuterii ciemny osad, zamocz wacik lub szmatkę w roztworze sody oczyszczonej i octu, a następnie lekko przetrzyj. Na koniec opłucz łańcuszek ciepłą wodą i go wysusz.

2. Piwo

Aby wyczyścić złoty łańcuszek, zanurz go w piwie. Następnie wypoleruj biżuterię szmatką nasączoną piwem, a potem przetrzyj suchą szmatką. Gotowe! W ten sposób przywrócisz łańcuszkowi blask i jego naturalny kolor.

Zobacz także: Jak usunąć żywicę z ubrania? Domowe sposoby

3. Wrzątek

Nie wiesz, jak jeszcze wyczyścić złoty łańcuszek? Jeśli nie jest on ozdobiony doklejanymi elementami, wykorzystaj gorącą wodę. Włóż biżuterię do miski z wrzątkiem i poczekaj, aż woda ostygnie. Na koniec wypoleruj biżuterię suchą szmatką.

4. Sok z cebuli

Weź szczoteczkę do zębów i skrop ją sokiem z cytryny, a potem przez kilka minut poleruj łańcuszek. Efekt będzie widoczny natychmiast.

Zobacz także: Podpowiadamy, jak szybko usunąć plamy z trawy

5. Płyn do mycia naczyń

Złoty łańcuszek możesz też wyczyścić w roztworze wody gazowanej i płynu do mycia naczyń. Mocz w nim złoty łańcuszek przez około 15 minut. Później wyczyść go miękką szczoteczką lub ścierką. A na koniec wypłucz biżuterię w ciepłej wodzie i ją wysusz.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!

Tak mieszkają Anna i Robert Lewandowscy! Przestronny salon i prywatna siłownia to dopiero początek