Obserwuj w Google News

Znudziła ci się klasyczna choinka? Poznaj 4 alternatywne pomysły dla drzewka bożonarodzeniowego

2 min. czytania
24.11.2020 13:45
Zareaguj Reakcja

Bożonarodzeniowe drzewka to tradycyjny element świąt Bożego Narodzenia. Jeżeli jednak w tym roku masz ochotę ozdobić dom inaczej niż zwykle, postaw na stylowe alternatywy dla choinki. Dzięki nim stworzysz wyjątkowy klimat w swoim rodzinnym gniazdku.

choinka
fot. Shutterstock

Bożonarodzeniowe drzewka wcale nie muszą wyglądać nudno. Wystarczy użyć wyobraźni i stworzyć nietypową choinkę za pomocą łatwo dostępnych i niedrogich elementów. Jeśli brakuje ci pomysłów, zainspiruj się niebanalnymi tipami, które znalazłyśmy w sieci. Spraw, aby te święta wyglądały inaczej, niż zwykle.

Redakcja poleca

Pomysły na oryginalną choinkę

Większość z nas nie wyobraża sobie okresu świąt Bożego Narodzenia bez pięknie ozdobionej choinki w domu. Jednak niektóre artystyczne dusze zamiast klasycznego drzewka iglastego preferują nietypowe rozwiązania. Jeżeli i ty należysz do tego grona, poznaj 4 ciekawe pomysły na oryginalną choinkę.

Zobacz także: Czym jest wieniec adwentowy i jak go zrobić krok po kroku? Podpowiadamy!

1. Ekochoinka

W ostatnim czasie coraz więcej osób samodzielnie tworzy bożonarodzeniowe drzewka ze zwykłych desek. Wykonanie takiej ozdoby wymaga odpowiednich przyborów i odpowiednio wyciętych drewnianych elementów. Aby nadać surowej formie przytulny, świąteczny klimat, warto przyozdobić ją bombkami, łańcuchami, światełkami lub innymi ozdobami. Wybór należy do ciebie.

fotografia: Shutterstock

2. Choinka naścienna

A gdyby tak zawiesić choinkę na ścianie? Jeśli podoba ci się ten pomysł, to zainspiruj się gotowymi propozycjami, które znajdziesz np. na Instagramie. Tworzenie choinki naściennej nie jest takie trudne. Wystarczy, że przykleisz, np. za pomocą taśmy klejącej światełka, tworząc z nich kontury choinki. Można też przytwierdzić do ściany kawałek materiału w kształcie świątecznego drzewka, a następnie ozdobić kolorowymi elementami i światełkami.

3. Choinka dla miłośników książek

Mamy też pomysł, który spodoba się pasjonatom czytania. Jeśli macie w swoich domowych biblioteczkach dużo książek, możecie stworzyć z nich pomysłową ozdobę. Wystarczy ułożyć książki w taki sposób, aby kształtem przypominały choinkę. Pamiętaj, aby u dołu położyć książki w największym formacie albo połączyć kilka naraz. Dzięki temu konstrukcja będzie stabilna

4. Choinka wykonana z kwietnika

Okazuje się, że niektóre metalowe kwietniki doskonale sprawdzą się w roli choinki. Nie wierzycie? Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcie. Jeśli masz podobny kwietnik w domu, rozłóż kwiatki doniczkowe na różne strony, a potem zawieś kolorowe światełka. Dzięki temu dodasz "drzewku" świątecznego klimatu.

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie! 

5 wnętrzarskich trendów na nowy sezon, które warto poznać!