Obserwuj w Google News

5 produktów spożywczych, które nie tracą terminu ważności. Na liście m.in. ocet i miód

2 min. czytania
21.11.2023 11:49
Zareaguj Reakcja

W jednym z najnowszych postów na Instagramie Katarzyna Bosacka przedstawiła 5 produktów spożywczych, które nie tracą terminu ważności, a co za tym idzie - nie powinniśmy wyrzucać ich do kosza. Na liście znalazły się m.in. miód oraz ocet.

5 produktów spożywczych, które nie tracą terminu ważności. Na liście m.in. ocet i miód
fot. Shutterstock

Spożywanie produktów po terminie ważności może mieć negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia. Istnieją jednak artykuły, które nadają się do jedzenia po wielu miesiącach, a nawet latach od ich otwarcia. Warto zaznajomić się z tą listą, żeby nie wyrzucać do kosza dobrych produktów.

Redakcja poleca

Bosacka wymienia 5 produktów spożywczych, które nie tracą terminu ważności

Katarzyna Bosacka od lat doradza Polakom w kwestii zdrowego żywienia oraz świadomego robienia zakupów. Swoją wiedzą dzieli się nie tylko w telewizji, ale również na Instagramie. Jej konto w tym serwisie obserwuje 150 tysięcy osób, a liczba ta stale rośnie. W jednym z najnowszych postów Bosacka opowiedziała o produktach spożywczych, które nigdy nie tracą daty ważności.

- Czy wiecie, że są takie produkty, które nigdy nie tracą daty przydatności do spożycia i nie powinniśmy ich nigdy wyrzucać? - zapytała Katarzyna Bosacka na wstępie. Dziennikarka dodała, że jedną z takich rzeczy jest ocet, zwłaszcza ten przefiltrowany, niemętny. Produkt ten nawet kilka lat po terminie ważności nie traci swoich właściwości. Trzeba jednak pamiętać, że musi być szczelnie zamknięty i przechowywany w ciemnym i suchym miejscu. 

Wśród produktów, które nie nigdy nie tracą daty przydatności do spożycia, jest też sól (naturalny konserwant) oraz cukier. - Może troszkę się skawali, może troszeczkę nabierze wilgoci, ale zawsze będzie gotowy do spożycia - wyjaśniła Bosacka. Dziennikarka wspomniała też o mocnych alkoholach. Tego typu trunki - podobnie jak sól - są naturalnym konserwantem. Na koniec Katarzyna Bosacka zostawiła prawdziwego rekordzistę, czyli miód.

Zobacz także:  Tak pokroisz cebulę, nie roniąc ani jednej łzy. Sprawdzony sposób

Produkty, które nigdy się nie psują. Internauci komentują

Post Katarzyny Bosackiej zamieszczony na Instagramie spotkał się z żywym zainteresowaniem internautów. Pod wpisem dziennikarki pojawiło się mnóstwo komentarzy. "Brawo za promowanie niewyrzucania. Brakuje takich kampanii ze strony rządu, sanepidu itd. Ja bym dodała do tej listy m.in. kaszę gryczaną, makaron, strączki - może nie są wieczne, ale spokojnie można je jeść długo po terminie" - napisała jedna z użytkowniczek platformy. Inna dodała: "Naturalny miód jest niemal nieśmiertelny".

Wielu internautów podziękowało też dziennikarce za post. "Dziękuję. Zawsze pani rady są w punkt", "Uwielbiam, takie mądre rzeczy pani opowiada", "Z miodem to dla mnie nowość. Dobrze wiedzieć" - czytamy w komentarzach.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Rozgrzewające przyprawy idealne na jesień
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock