Obserwuj w Google News

42-latka regularnie farbuje swojego psa. "Zoe chce wyglądać jak kolorowy jednorożec"

2 min. czytania
05.07.2023 11:25
Zareaguj Reakcja

Angela Schoonover regularnie farbuje białe futro swojego rocznego pudla na różne kolory. Na barwniki wydaje niemal 2100 złotych. Internauci są dla niej bezlitośni.

42-latka regularnie farbuje swojego psa. "Zoe chce wyglądać jak kolorowy jednorożec"
fot. tiktok.com/@angela_and_zoe

Angela Schoonover to 42-letnia mieszkanka San Diego w Kalifornii. W maju 2022 roku Amerykanka postanowiła kupić sobie psa. Zdecydowała się na pudla, którego nazwała Zoe. Dziś zwierzę ma rok i przypomina bardziej jednorożca niż jednego z przedstawicieli swojej rasy. 

Redakcja poleca

Regularnie farbuje swojego psa. "Zoe chce wyglądać jak kolorowy jednorożec"

Schoonover regularnie farbuje białe futro swojego czworonoga, głównie na fioletowy, różowy i niebieski kolor. Na barwniki wydaje rocznie około 400 funtów, czyli niemal 2100 złotych. Amerykanka zapewnia jednak, że kupowane przez nią produkty są wegańskie i bezpieczne dla zwierząt. "Wszystkie barwniki, których używam, są przyjazne dla zwierząt i nietoksyczne. Myślę, że należy to podkreślić. Farby się niewiarygodnie delikatne, a dla Zoe jest to po prostu masaż" - powiedziała Angela, cytowana przez portal mirror.co.uk.

42-latka na pielęgnację swojego pupila poświęca co najmniej trzy godziny tygodniowo. Wszystko po to, żeby jej pies miał "niekonwencjonalny i zabawny wygląd".

Co ciekawe, Schoonover po raz pierwszy pofarbowała Zoe 4 lipca 2022 r. z okazji Dnia Niepodległości. "Zaczęłam od zmieniania koloru jej łap. Były czerwono-biało-niebieskie" - zdradziła właścicielka czworonoga.

Zobacz także:  Rozstrzygnięto Konkurs na Najbrzydszego Psa Świata. Oto zwycięzca

Farbuje psa. Internauci ją krytykują

Nie wszyscy jednak podzielają entuzjazm Angeli. Kobieta mierzy się z ogromną krytyką. Niektórzy uważają, że to, co robi, jest okrutne. Zwracają też uwagę, że pies nie ma wyboru, a 42-latka nie wie, czy farbowanie futra na pewno podoba się Zoe.

Amerykanka zapewnia jednak, że jej pupil jest szczęśliwy, zdrowy i lubi wyróżniać się z tłumu. "Wygląda na to, że potrafię czytać w jej myślach - po prostu chce (Zoe - przyp. red.) być kolorowym, magicznym jednorożcem. [...] Flirtuje z ludźmi, którzy robią sobie z nią selfie. Uwielbia się całować. Nie da się jej nie lubić" - twierdzi 42-latka.

Schoonover bardzo chciałaby, aby Zoe została psem terapeutycznym i odwiedzała pacjentów w szpitalach. Planuje więc zapisać pudla na specjalne szkolenie. Warto zaznaczyć, że Angela jest właścicielką również dwóch innych psów. Opiekuje się 4-letnim chinem japońskim, którego nazwała Gala oraz 10-letnim foxhoundem angielskim o imieniu Bentley. 

Zobacz także:  Przez kilka miesięcy opiekowała się cudzym psem. Zwierzęta podmieniono u fryzjera

Kot
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/mirror.co.uk