Zamknij

Curtain bangs - oto najmodniejsza fryzura 2020 roku!

07.02.2020 14:03

Jest łatwa do zrobienia, a wygląda efektownie! Oto najmodniejsze fryzura sezonu!

Fryzura z grzywką
fot. Shutterstock

Trendy zmieniają się nie tylko w modzie. Co sezon obserwujemy też nowinki w malowaniu paznokci czy w stylizacji włosów. Niedawno pisaliśmy o tym, że modna jest koloryzacja o wdzięcznej nazwie "winter berry". Miłośniczki mody chętnie też decydowały się na modną fryzurę "money piece".

W tym roku jednak modna będzie zupełnie inna fryzura. Zresztą już od pewnego czasu pojawia się ona u wielu gwiazd, które miały chęć na zmianę wyglądu. Poznajcie "curtain bags"!

Curtain bags - najmodniejsza fryzura 2020 roku

"Curtain bangs" to nic innego, jak fryzura, która ma charakterystyczną grzywkę. Mowa o grzywce, która rozchodzi się na boki czoła. Nazwa tej fryzury wzięła się od angielskiego słowa "firana" bądź "zasłona". I nic dziwnego - trochę bowiem przypomina te przedmioty.

"Curtain bangs" pokochały gwiazdy! Ten typ grzywki miała już na sobie Dakota Johnson, ale też nosi ją od dawna Alexa Chung! To fryzura, która pasuje wielu kobietom - podkreśla buzię, ale też maskuje ewentualne mankamenty. Na "curtain bangs" powinny zdecydować się kobiety, które mają wysokie czoło. Takie cięcie sprawdzi się też w przypadku okrągłej buzi - nieco ją wyszczupli.

Najmodniejsza fryzura 2020 roku świetnie będzie prezentowała się w postaci rozpuszczonych włosów, ale też fajnie wygląda w postaci związanej - np. jako kok. W takim wydaniu nosi cechy uczesania, które pokochały Francuzki.

Jak wygląda "curtain bangs"? Zobaczcie.

loader

Masz długie włosy, ale brakuje ci pomysłu na to, jak je czesać? Oto najpiękniejsze fryzury dla długich włosów!