Zamknij

Botoks na włosy - zabieg, dzięki któremu odżywisz i wzmocnisz swoje kosmyki

25.03.2019 15:41

Botoks na włosy to zabieg, dzięki któremu zregenerujesz swoje kosmyki i zapewnisz im odpowiednie odżywienie. Jeśli narzekasz na przesuszone, rzadkie, łamliwe włosy, koniecznie sprawdź, w jaki sposób wykonuje się ten zabieg i przetestuj go na sobie!

Botoks na włosy
fot. Shutterstock

Botoks na włosy to zabieg medycyny estetycznej, który w ostatnich latach cieszy się rosnącą popularnością. Coraz chętniej sięgają po niego również gwiazdy. Jego wielką zwolenniczką jest m.in. Julia Wieniawa. Trudno się dziwić! Botox na włosy może bowiem odbudować i odżywić nasze kosmyki, a jednocześnie może być dla nich jedynym ratunkiem. Do przeprowadzenia tego zabiegu konieczne jest użycie strzykawki. Poznaj szczegóły i cenę botoksu na włosy.

Zobacz także: Domowe maseczki na włosy czy zabiegi u fryzjera? Sprawdź, jak odbudować zniszczone kosmyki!

Botoks na włosy - dla kogo?

Botoks na włosy szczególnie polecany jest osobom, które narzekają na osłabioną kondycję swoich kosmyków.

Oto najczęstsze przypadki, w których poleca się zastosowanie tego zabiegu:

  • cienkie, przesuszone, wypadające włosy,
  • włosy po wielu zabiegach fryzjerskich,
  • kosmyki po wielu koloryzacjach.

Jeżeli, któryś z powyższych problemów dotyczy ciebie, zabieg ten może okazać się zbawienny dla twoich włosów. Już po pierwszej wizycie zauważysz różnice. Włosy staną się widocznie odżywione, lśniące i znacznie mocniejsze.

Sprawdź też, jak działa nafta kosmetyczna oraz dowiedz się, który olejek do włosów będzie dla ciebie najlepszy!

Botoks na włosy - przebieg zabiegu

Botoks na włosy powinien być wykonywany przez profesjonalistę. Nie każdy fryzjer jest do tego upoważniony. Nieumiejętne zastosowanie botoksu na włosach może przynieść bowiem opłakane skutki, zupełnie odwrotne od zamierzonych.

Na czym polega sam zabieg? Na początku fryzjer myje włosy specjalnym szamponem, który otwiera łuski włosów. Następnie specjalista za pomocą strzykawki wprowadza botoks bezpośrednio na skórę głowy. Składa się na niego specjalne serum zrobione z takich elementów jak: wyciąg z jagód Acai, kolagen, keratyna oraz kwas hialuronowy. Po wniknięciu składników aktywnych w skórę, nakłada się maskę, by zamknąć łuski włosów z substancjami wprowadzonymi za pomocą strzykawki. 

Zobacz także: W jaki sposób przywrócić włosom zdrowie i blask? Skorzystaj z tych zabiegów

Botoks na włosy - efekty

Po zabiegu włosy stają się:

  • elastyczne,
  • błyszczące,
  • mocniejsze,

Przede wszystkim sprawia, że nasze włosy są zdrowsze i o wiele lepiej się prezentują. Taki zabieg warto powtarzać raz na jakiś czas, mniej więcej w kilkotygodniowych odstępach, ponieważ jego efekty utrzymują się od 10 do 15 myć. 

Botoks na włosy cena

Botoks na włosy, choć wydaje się, że sama nazwa brzmi egzotycznie, a wręcz luksusowo, nie jest skomplikowanym i drogim zabiegiem. Trwa zazwyczaj w granicach 40 minut, a jego koszt to około 60 zł, w zależności od fryzjera, u którego przeprowadzamy zabieg, a także długości naszych włosów. 

Botoks na włosy można również wykonać w domu, czego jednak nie polecamy. Jeżeli chcesz samemu przygotować sobie taki zabieg, w specjalistycznym sklepie możesz kupić 6 ampułek z serum, za które zapłacisz około 30 zł. Efekt jedna będzie znacznie gorszy niż zabieg w profesjonalnym salonie fryzjerskim. 

Zobacz także: Fosfolipidy - czym są i jakie mają zastosowanie w kosmetyce?

 

Wiecie, że da się wyprostować włosy bez używania prostownicy? I to na kilka sposobów. Zobaczcie jak to zrobić!