Zamknij

Gąbka do makijażu - jak jej używać i którą wybrać?

14.02.2019 13:33
Gąbka do makijażu
fot. Shutterstock

Gąbka do makijażu służy do nakładania płynnego makijażu, czyli przede wszystkim podkładu lub bronzera/różu w kremie. Do wyboru mamy trójkątne, w kształcie trójkątów, jajka w wielu różnych rozmiarach. Podpowiemy ci, jak ich stosować.

Gąbka do makijażu (inaczej beauty blender) tak samo jak pędzle do makijażu jest niezbędnikiem, który powinien znaleźć się w każdej damskiej kosmetyczce. Dzięki niej z łatwością nałożysz kolorowe kosmetyki w płynie i zapewnisz sobie świetnie utrwalony look.

Gąbka do makijaż ma wiele zalet:

  • po namoczeniu zwiększa swoją objętość, dzięki czemu jeszcze wygodniej się za jej pomocą aplikuje kosmetyki,
  • nie tworzy plam i smug,
  • ostra końcówka umożliwia dotarcie w trudno dostępne miejsca,
  • precyzyjnie rozprowadza produkt,
  • przyjemna dla skóry.

Gąbka do makijażu dostępna jest w sklepach internetowych oraz w wielu drogeriach. Za jej pomocą stworzymy makijaż zarówno metodą "baking", jak i za pomocą blendowania rozświetlacza, bronzera lub podkładu. Do wybopru mamy pojedyncze gąbki lub całe zestawy. Poznajcie szczegóły!

Gąbka do makijażu - jak jej używać?

Gąbka do makijażu ułatwi ci nałożyć zarówno makijaż dzienny, jak i makijaż wieczorowy. Gąbka do makijażu zapewni ci efekt HD bez zacieków, smug, o idealnej sile krycia. Poniżej podpowiadamy, jak jej używać krok po kroku.

  1. Namaczamy gąbkę w chłodnej wodzie.
  2. Wyciskamy nadmiar wody
  3. Nakładamy podkład korektor, róż w kremie lub inny kremowy kosmetyk na beauty blender
  4. Aplikujemy na twarz, wklepując produkt w skórę. Szerszą częścią nakładamy np. podkład na większą powierzchnię twarzy, a wąską końcówką nakładamy m.in. korektor.

Gąbka do makijażu może zastąpić nam wszystkie pędzle do makijażu.

Gąbka do makijażu - sposób mycia

Po każdym użyciu gąbka do makijażu powinna być dokładnie wyczyszczona. Sposób usuwania z niej resztek kolorowych produktów jest bardzo prosty. Na początku myjemy ją mydłem, żelem pod prysznic lub szamponem, a następnie pozostawiamy ją do wyschnięcia w suchym miejscu.

 

Jak dbasz o swoją cerę? Nawet nie wiesz, że możesz popełniać takie błędy! Zobacz, jakie z nich kobiety popełniają najczęściej.