Zamknij

Paznokcie hybrydowe krok po kroku. Jak zrobić hybrydę w domu?

27.04.2020 14:53
Miętowe paznokcie hybrydowe we wzorki
fot. Shutterstock

Trwały, piękny manicure bez wychodzenia z domu. Paznokcie hybrydowe zrobisz sama, a efektem zachwycisz każdego. Jak zrobić hybrydę krok po kroku? Wystarczy pamiętać o kilku prostych krokach, aby móc cieszyć się pięknymi paznokciami hybrydowymi.

Dłonie to nasza wizytówka. Dlatego zawsze powinny być zadbane i schludnie pomalowane. A co zrobić, żeby manicure nie miał rys, pięknie błyszczał, a do tego utrzymywał się na paznokciach przez długi czas? Wystarczy zrobić w domu paznokcie hybrydowe.

Zobacz także: Czegoś takiego jeszcze nie widziałaś. Poznaj najdziwniejszy trend w manicure!

To rozwiązanie dla każdego, kto nie chce dużo czasu poświęcać na manicure. Paznokcie hybrydowe można wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy mieć odpowiedni lakiery hybrydowy i lampę UV, która go utwardzi.

Paznokcie hybrydowe w domu - hybryda krok po kroku

Jak tylko manicure hybrydowy stał się popularniejszy, na rynku pojawiły się firmy oferujące wszystko, co potrzebne, aby wykonać go w domu. A jak przygotować hybrydę krok po kroku?

Najpierw przygotowujemy samą płytkę paznokcia – piłujemy na wybrany przez siebie kształt, odsuwamy skórki odtłuszczamy płytkę i matowimy ją.

 • Baza

Następnie nakładamy bazę i utwardzamy ją pod lampą. Czas utwardzania zależy od mocy kupionej przez nas lampy.  

 • Lakier

Gotową bazę malujemy lakierem hybrydowym. Później warstwy lakieru też utwardzamy pod lampą.

 • Top

Aby zabezpieczyć manicure hybrydowy, nakładamy top. I również wkładamy utwardzamy go lampą.

Zalety paznokci hybrydowych

 • trwałość – wytrzymują bez rys i odpryśnięcia nawet do 3 tygodni
 • są twarde i odporne na złamania
 • można operować dłońmi od razu po pomalowaniu paznokci
 • manicure hybrydowy wykonuje się rzadziej, co pozwala zaoszczędzić czas

Zestaw do hybrydy krok po kroku

Gotowe zestawy kupisz w specjalnych punktach w centrach handlowych. Warto jednak wiedzieć, co taki zestaw do hybrydy powinien zawierać. Powinna się w nim znaleźć: baza do lakieru hybrydowego, lakier hybrydowy, top coat, lampa UV lub LED, folia do usuwania lakieru hybrydowego, odtłuszczacz do paznokci, płyn z acetonem i waciki bezpyłowe.

Bazy do lakieru hybrydowego kosztują mniej więcej tyle, co sam lakier – ok. 20-30zł. Na rynku najpopularniejsze są produkty marek: Semilac, Golden Rose, Delia Cosmetics i Sally Hansen.

Lampa LED jest droższa niż lampa UV, a ta druga spokojnie poradzi sobie z utwardzeniem paznokci hybrydowych w domu. Koszt samej lampy wynosi ok. 100 zł.

Nie ma hybrydy bez odpowiedniego "top coata"”. Jego średni koszt to ok. 15 zł, ale właściwości bezcenne. To właśni top odpowiada za utrwalenie całego manicure hybrydowego!

Jak "zdjąć" paznokcie hybrydowe

Zakładanie hybrydy krok po kroku w domu jest proste. Tak samo banalne jest jej zdejmowanie. Najpierw spiłowujemy wierzchnią warstwę manicure. Następnie namaczamy waciki bezpyłowe płynem z acetonem i zawijamy każdy z paznokci takim okładem. Po kilku minutach lakier powinien sam „odejść” od płytki paznokcia. Po zdjęciu paznokci hybrydowych trzeba pamiętać o odpowiednim dbaniu o dłonie - warto stosować dobrą odżywkę do paznokci.

Kto może nosić paznokcie hybrydowe

Taki manicure może nosić każdy, kto nie ma uczulenia na preparaty potrzebne do przygotowania hybrydy. Nie można też przesadzać z korzystaniem z lampy UV – długie naświetlanie może skończyć się rakiem skóry.

Dla wszystkich, którzy nie chcą dokładać sobie kosztów w postaci konieczności kupienia zestawu do hybrydy polecane są paznokcie tytanowe. Do ich zrobienia potrzebny jest wyłącznie specjalistyczny proszek. Taki manicure robi się bez użycia lampy, co zdecydowanie redukuje jego cenę.

Najczęstsze błędy podczas wykonywania manicure hybrydowego

 • źle przygotowana płytka – jeżeli jej dokładnie nie odtłuścimy, lakiery nie będzie się na niej dobrze trzymał. Z kolei nieodsunięte z płytki paznokcia skórki poskutkują pomalowaniem ich, a to nieestetycznie wygląda.
 • za dużo nakładanych preparatów – tak samo jak w przypadku zwykłego manicure, tak i w ty hybrydowym mogą porobić się „bąbelki”, a warstwa może się marszczyć i odchodzić od paznokcia
 • używanie produktów różnych marek – nie wiadomo, czy te produkty ze sobą współgrają
 • trzymanie paznokci zbyt długo pod lampą – może to być niebezpieczne dla naszego zdrowia. W końcu wystawiamy skórę na promieniowanie UV
 • niepoprawne zdejmowanie hybrydy – może poskutkować osłabioną lub nawet zniszczoną płytką paznokcia
 • obcinanie paznokci hybrydowych albo piłowanie ich