Zamknij

Ten element makijażu sprawia, że wyglądasz starzej. Tiktokerka zdradziła, jak go uniknąć

09.08.2022 15:09

Kobiety podczas makijażu oczu często popełniają jeden błąd, który sprawia, że wyglądają starzej. Tiktokerka zdradziła, co zrobić, żeby go uniknąć.

Ten makijaż postarza. Tiktokerka zdradza, że wystarczy uniknąć jednej rzeczy
fot. Shutterstock

Nie jest łatwo zrobić piękny makijaż, który będzie podkreślał atuty naszej urody, a jednocześnie tuszował niedoskonałości. Podczas wykonywania make-upu łatwo zatem popełnić błąd. Szczególnie trudne jest malowanie oczu. Niewiele trzeba, żeby zmniejszyć sobie powiekę lub... znacznie się postarzyć. Kobiety często malują rzęsy w sposób, przez który dodają sobie lat. Tiktokerka radzi, co zrobić, żeby nie popełniać tego błędu i jednocześnie wyglądać świeżo oraz młodo. 

Zobacz także: Wizażystka zdradziła 2 największe błędy makijażowe kobiet. To je postarza

Ten makijaż postarza

Tiktokerka @paigesevier zdradziła błędy, które kobiety popełniają podczas makijażu. Jednym z nich jest... zbyt mocne malowanie dolnej linii rzęs.

Niektóre panie tuszują włoski pod okiem, inne malują w tym miejscu kreskę kredką do oczu. Niezależnie od tego, którą opcję ty wybierasz, możliwe, że przez to dodajesz sobie lat. 

Gdy twoje dolne rzęsy są zbyt ciemne, mogą ukrywać twoje naturalnie piękne oczy i sprawiać, że wyglądasz starzej - powiedziała tiktokerka. 

Internautka nie zostawiła jednak swoich obserwatorów z niczym. Wskazała im, co zrobić, żeby podkreślić dolną linię rzęs, a jednocześnie wyglądać naturalnie i młodo. 

Zobacz także: Jak poprawnie wytuszować rzęsy? Większość z nas popełnia jeden błąd

Tiktokerka zdradziła, co zrobić, żeby makijaż oczu nie postarzał

Żeby stworzyć makijaż z polecenia tiktokerki, potrzebujesz zaledwie jednego kosmetyku - brązowego cienia do powiek. 

Oto technika, którą polecam, żeby pomalować dolną linię rzęs, utrzymując jednocześnie młodzieńcze i otwarte oczy. Użyj miękkiego, brązowego cienia do powiek i przeciągnij nim wzdłuż dolnej linii rzęs - powiedziała tiktokerka. 

Zobaczcie, jak internautka stosuje tę technikę krok po kroku. Wypróbujecie jej sposób? 

Zobacz także: Czy można używać przeterminowanych kosmetyków? Oto 10 najpopularniejszych błędów urodowych

loader
Danuta Stenka w czarnej koszulce i krótkich włosach
15 Zobacz galerię
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Źródło: thesun.co.uk/TikTok