Obserwuj w Google News

Wiele osób zapomina o tej części ciała podczas kąpieli. To może nieść za sobą poważne konsekwencje

2 min. czytania
05.08.2022 09:10
Zareaguj Reakcja

Wydawać się może, że w kąpielach nie ma nic skomplikowanego. W rzeczywistości wiele osób zapomina o dokładnym wyczyszczeniu jednej części ciała. 

Tej części ciała nie myje wiele osób. To może mieć poważne konsekwencje
fot. Shutterstock

Każdy z nas wie, jak ważna jest higiena osobista. Mogą nam ją zapewnić regularne kąpiele - trzeba jednak wiedzieć, jak poprawnie myć ciało. Okazuje się bowiem, że wbrew pozorom nie jest to takie łatwe. Uczeni twierdzą, że wiele osób popełnia jeden podstawowy błąd, który może nieść za sobą negatywne skutki zarówno dla ich urody, jak i zdrowia. Mowa o pomijaniu pod prysznicem pewnej części ciała. Zobaczcie, o co dokładnie chodzi i dlaczego trzeba zwracać na to większą uwagę.

Zobacz także:  Ten błąd podczas mycia włosów popełnia większość z nas. Może wyrządzić krzywdę naszej skórze

Tej części ciała nie myje wiele osób. To może nieść za sobą poważne konsekwencje

Regularne kąpiele mogą zapewnić nam odpowiednią pielęgnację i zapobiec powstawaniu wielu chorób. Jeżeli jednak pominiemy tę część ciała, osiągniemy skutki odwrotne do zamierzonych. 

Redakcja poleca

Portal kobieta.onet.pl podaje, że lekarze ostrzegają przed popełnianiem jednego błędu podczas kąpieli. Wskazują bowiem, że są 3 zasadnicze elementy naszego ciała, których nie powinniśmy omijać pod prysznicem: pachy, pachwiny i miejsca intymne oraz... stopy. To właśnie z tą ostatnią częścią ciała ludzie mają największy problem.

Stopy dotykają wody zmieszanej ze spływającą ze skóry pianą, w związku z czym niektórzy uważają, że to wystarczy do ich oczyszczenia. Niestety tak nie jest. Zwłaszcza że piana, która tworzy się w wannie, zawiera zarazki pochodzące z całego ciała. To może negatywnie wpłynąć na stan naszych stóp. 

Zobacz także:  Babciny sposób na suchą skórę. Wystarczy jeden składnik, który znajdziesz w kuchni

Ludzie zapominają o myciu stóp. To może wpływać na ich zdrowie i urodę

To właśnie na stopach tworzy się najwięcej zarazków, bowiem znajdują się one najbliżej ziemi. Dlatego tak istotne jest ich dokładne oczyszczenie wodą i mydłem - także między palcami. 

Jeżeli nie zadbamy o odpowiednią higienę stóp, grozi nam wiele chorób. Wśród tych najpopularniejszych możemy wymienić: grzybicę, gronkowca oraz brodawki. Są to schorzenia trudne do wyleczenia, bolesne i... brzydko wyglądające. Wpłynie to zatem znacząco na nasze zdrowie oraz urodę. 

Zobacz także:  Te 3 błędy w pielęgnacji włosów popełniamy najczęściej. Stylista przed nimi ostrzega

Te gwiazdy mają problemy z cerą. Nie boją się głośno o tym mówić
10 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Źródło: kobieta.onet.pl