Zamknij

Polacy na weselach narzekają na wszystko. Te komentarze zdarzają się najczęściej

01.08.2022 14:40

Goście weselni bywają krytyczni. Pary młode powinny jednak zdać sobie sprawę, że nigdy nie zadowolą każdego. Przynajmniej tak można sądzić po tych komentarzach.

Na co Polacy narzekają na weselach? Wszystko może im się nie spodobać
fot. Shutterstock

Każdy ma prawo do własnej opinii. Wesele natomiast jest na tyle emocjonującym wydarzeniem, że nikt nie pozostaje na nie obojętny. W dodatku nie da się ukryć, że człowiek nie byłby sobą, gdyby czegoś nie... skrytykował. Komentowanie leży bowiem w naszej naturze. Czasami jednak warto się zastanowić nad tym, że niektóre słowa mogą być bardzo krzywdzące dla pary młodej, która włożyła w organizację tego przyjęcia wiele pracy i serca. Tylko zobaczcie bowiem, o co potrafią przyczepić się goście weselni. 

Zobacz także: Najgorsze rzeczy, jakie robią goście weselni. Tym przynoszą wstyd sobie i parze młodej

Na co Polacy narzekają na weselach? Wszystko może im się nie spodobać

Pary młode przykładają dużą wagę do organizacji wesela. Każdy element starają się dobrać tak, żeby dogodzić wszystkim gościom. To jednak nie może się udać.

Zakochani, którzy szykują się do tego wielkiego dnia, muszą być przygotowani na to, że nie są w stanie dogodzić każdemu. Jednemu nie spodoba się grana na weselu muzyka. Inny będzie kręcił nosem na menu lub częstotliwość podawania posiłków. Znajdą się też tacy, którzy będą patrzeć krytycznym okiem na stroje pary młodej czy innych gości.

To naturalne, że wyrabiamy sobie jakąś opinię na tematy związane z tym, co nas otacza. Gdy dostajemy zaproszenie na wesele, czujemy się zobligowani, żeby przeżywać to wydarzenie razem z parą młodą. Może się zatem wówczas znaleźć coś, co pewnie sami zrobilibyśmy inaczej. Warto jednak zachować to dla siebie - głównie po to, żeby nasza krytyka nie dotarła do pary młodej i jej najbliższych. Tego typu komentarze mogą ich bowiem urazić. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co krytykujemy najczęściej. 

Zobacz także: Rzeczy, których nienawidzą goście weselni. Pary młode powinny o tym pamiętać

Na te rzeczy Polacy najczęściej narzekają na weselach

W sieci możemy znaleźć różne rzeczy, na które Polacy najczęściej narzekają na weselach: 

  1. Sala - za daleko od kościoła, hotel nie jest na miejscu, klimatyzacja jest za słaba lub przecieka... Goście z reguły nie zdają sobie sprawy, ile wysiłku para młoda musi włożyć w wybór odpowiedniego lokalu. 
  2. Jedzenie - za dużo, za mało, za ciepłe, za zimne, zbyt eleganckie, niechlujnie podane... A nawet jeżeli jest smaczne, zawsze znajdzie się ktoś, kto nie lubi rosołu, choć to najlepsza i najpopularniejsza opcja na wesele. 
  3. Alkohol - za mały wybór, za ciepła wódka, ale gdzie jest bimber? Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził...
  4. Muzyka - jeden będzie wolał orkiestrę, inny DJ-a. Każdy z nas ma też własny gust muzyczny, w związku z czym jeden będzie bawił się przy polskich hitach z lat 80., a inny najchętniej pląsał na parkiecie w rytmach disco-polo. 
  5. Zabawy weselne - młodsze pokolenie woli ciekawe zabawy np. w formie quizów. Wujkowie mogą jednak tęsknić za atrakcjami z podtekstem seksualnym w tle - kiedyś to było...
  6. Zaproszenia - tu podobnie chodzi o gust - jednym bardziej będą się podobały klasyczne, a innym rustykalne. A już najgorzej, gdy napiszecie, że zamiast prezentów chcecie otrzymać kopertę...
  7. Winietki - niektórzy mogą się obrazić, że źle ich usadziliście. Jeżeli jednak zrezygnujecie z wyboru miejsc dla swoich gości, mogą mieć pretensje o to, że ich nie ma. I tak źle, i tak niedobrze.
  8. Dzieci - bo latają pod nogami. Z drugiej strony rodzice będą mieli pretensje, jeżeli zaprosicie ich bez dzieci. Gdy jednak już dostaną zaproszenie z pociechami, mogą oczekiwać, że ktoś się nimi zajmie (np. animator). To kolejna sytuacja, w której nie jesteśmy w stanie dogodzić każdemu. 
  9. Zachowanie pary młodej i świadków - niektórzy oczekują, że najważniejsze osoby na weselu będą zajmować się tylko nimi. No tego po prostu się nie da zrobić... 

Tego typu sytuacji można wymienić naprawdę wiele. Także nic się nie martwcie - nawet jak wesele będzie wspaniałe, zawsze znajdzie się ktoś, kto je skrytykuje. I nie warto brać zdania takiej osoby pod uwagę. 

Zobacz także: Goście weselni byli w szoku, gdy zobaczyli, co dostali na obiad. "Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać"

loader
Nietypowe śluby gwiazd. Te pary miały oryginalne ceremonie
8 Zobacz galerię
fot. Xavier Collin/Image Press/Splash/EAST NEWS

Źródło: kobieta.onet.pl/abcslubu.pl