Obserwuj w Google News

Nie przechowuj kremu przeciwsłonecznego w łazience. To błąd, który może cię wiele kosztować

2 min. czytania
15.07.2022 11:25
Zareaguj Reakcja

Kremy i balsamy większość z nas przechowuje w łazience. Te z filtrem UV powinny jednak znaleźć się gdzieś indziej. Inaczej mogą szybko się popsuć.

Trzymasz krem przeciwsłoneczny w łazience? To błąd! Jak go przechowywać?
fot. Shutterstock

Wydawać się może, że szafka w łazience jest idealnym miejscem do przechowywania wszystkich kosmetyków do pielęgnacji i makijażu. Właśnie dlatego większość z nas popełnia błędy, przez co niektóre produkty szybciej się psują i tracą swoje właściwości. Są bowiem też takie  kosmetyki, które powinno się przechowywać w lodówce. Należy do nich... krem przeciwsłoneczny. Jeżeli zatem posiadasz w swojej kosmetyczce balsam UV, koniecznie przełóż go do kuchni. Zobacz, dlaczego warto to zrobić.

Zobacz także:  Krem do opalania, czyli jak wybrać najlepszy kosmetyk na słońce

Trzymasz krem przeciwsłoneczny w łazience? To błąd

Krem z filtrem to produkt, który powinien ochraniać nas przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Nikt nie chce, żeby stracił swoje cenne właściwości. A jednak o to naprawdę łatwo. 

Redakcja poleca

Portal kobieta.onet.pl podaje, że wysoka temperatura nie wpływa korzystnie na tego typu balsamy. Dlatego też nie zaleca się trzymania go w tak ciepłym i wilgotnym miejscu jak łazienkowa szafka. Co więcej, również na plaży, gdzie z reguły go zabieramy, nie jest bezpieczny. 

Żadne nagrzane miejsce nie nadaje się do przechowywania kremu z filtrem UV. Nie warto zatem trzymać go ani na plaży, ani w gorącym aucie. Jeżeli musicie przetransportować w ten sposób swój kosmetyk, wówczas zadbajcie, żeby był on odpowiednio schłodzony.

Zobacz także:  Okład z kurkumy to świetny sposób na oparzenia słoneczne. Zobacz, jak zrobić go w domu

Jak przechowywać krem przeciwsłoneczny?

Krem przeciwsłoneczny najlepiej działa właśnie wtedy, gdy jest dobrze schłodzony. Dlatego warto przechowywać go w lodówce. Dzięki temu zachowa swoje właściwości i odpowiednio ochroni naszą skórę przed promieniowaniem słonecznym. To jednak nie wszystko.

Tak schłodzony krem idealnie ochłodzi nasze ciało w upalne dni. Będzie miał też właściwości pielęgnujące, bowiem nada naszej skórze blasku.

Zobacz także:  Ten trik z TikToka na uzyskanie złocistej opalenizny to hit. Efekt cię zaskoczy

Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: kobieta.onet.pl