Zamknij

Ma 82 lata i jest uzależniona od fitnessu. Fitbabcia podbija TikToka

20.06.2022 11:59
Ma 82 lata i jest uzależniona od fitnessu. Fitbabcia podbija TikToka
fot. SHUTTERSTOCK

Erika Rischko to 82-latka z Niemiec, która jest prawdziwą królową fitnessu. Jej filmy, na których pokazuje jak ćwiczy na siłowni, robią furorę w sieci. 

Erika Rischko to jedna z tych kobiet, które skutecznie udowadniają, że wiek to tylko liczba. Niemka skończyła 82 lata, a formy mogą pozazdrościć jej nawet nastolatkowie. Choć kobieta nie ma wielkich bicepsów czy "kaloryfera" na brzuchu, jej sprawność fizyczna i wytrzymałość motywują do działania tysiące osób na całym świecie.

Zobacz także: Małgorzata Rozenek zdradziła sekret swojej sylwetki. Wyeliminowała z diety trzy składniki

Ma 82 lata i jest uzależniona od fitnessu. Fitbabcia podbija TikToka

Niemka założyła konto na TikToku stosunkowo niedawno, bo wiosną 2020 roku, kiedy jej kraj zamknięty był z powodu pandemii koronawirusa. Kobieta szybko jednak zdobyła popularność. Obecnie jej profil obserwuje niemal 400 tys. osób, a liczba fanów fitbabci systematycznie wzrasta. Nie ma się zresztą co dziwić, bo Erika Rischko stała się inspiracją dla ludzi z całego świata.

82-latka, jak sama o sobie pisze, jest uzależniona od fitnessu. Na jej koncie na TikToku można znaleźć mnóstwo filmików, na których pokazuje, jak trenuje na siłowni. Trzeba przyznać, że forma Eriki Rischko jest naprawdę imponująca. Fitbabcia wykonuje m.in. ćwiczenia siłowe i wytrzymałościowe.

82-letnia Erika Rischko jest królową fitnessu

Erika Rischko zdradziła, że zakochała się w fitnessie dopiero, kiedy skończyła 50 lat. Teraz chce motywować innych ludzi do działania i pokazać im, że nigdy nie jest za późno na zmiany. 

Moja córka zapisała mnie na siłownię, gdy miałam 55 lat i od tego czasu regularnie ćwiczę. (...) Mam nadzieję, że będę inspirować ludzi bez względu na ich wiek do większej aktywności - powiedziała w wywiadzie dla "Insider".

Kobieta uwielbia też tańczyć, a najlepszym do tego towarzyszem jest jej mąż, 83-letni Dieter. Duet regularnie podejmuje się mniejszych i większych tiktokowych wyzwań. 

Zobacz także: Jej 9-letnia kuzynka poszła do komunii. Wygląd dziewczynki wzbudził kontrowersje

A wy co sądzicie o fitbabci? Jej forma robi na was wrażenie?

Ile ważą gwiazdy? Niektóre nie boją się do tego przyznać [ZDJĘCIA]
15 Zobacz galerię
fot. face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

RadioZET.pl/insider.com