Obserwuj w Google News

Znana firma kosmetyczna ogłosiła upadłość. Jest na rynku od 90 lat

2 min. czytania
20.06.2022 10:04
Zareaguj Reakcja

Revlon to jedna z najpopularniejszych marek kosmetycznych na świecie. Okazuje się, że ma spore kłopoty finansowe, przez co jest zmuszona ogłosić upadłość.

Popularna marka kosmetyków Revlon ogłosiła upadłość po 90 latach działalności
fot. Shutterstock

Żyjemy w czasach, w których trudno prowadzić biznes. Przekonują się o tym nie tylko małe firmy, ale też prawdziwi giganci, którzy są na rynku od wielu lat. Jednym z nich jest marka kosmetyczna Revlon, która od 90 lat obecna jest w branży. Teraz ma się to zmienić, bowiem władze firmy zdecydowały się złożyć wniosek o upadłość. Wszystko przez ogromne problemy finansowe. Czy jednak Revlon całkowicie zniknie z rynku? Zobaczcie, o co dokładnie chodzi. 

Zobacz także:  Kultowa sieć odzieżowa znika z Polski. Zamyka wszystkie sklepy w kraju

Popularna marka kosmetyków Revlon ogłosiła upadłość po 90 latach działalności

Są takie marki kosmetyczne, które cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Bez wątpienia należy do nich firma Revlon, która od 90 lat obecna jest na rynku. Jej produkty, w skład których wchodzą farby do włosów, lakiery do paznokci, ale też podkłady i szminki, były reklamowane przez wielkie gwiazdy jak Christina Aguilera czy Britney Spears. Niestety teraz marka znalazła się w tarapatach.

Redakcja poleca

Portal businessinsider.com donosi, że Revlon ogłasza upadłość. Przedstawiciele firmy złożyli wniosek, w którym umotywowali swoją decyzję. Okazuje się, że największym problemem marki stały się zakłócenia w łańcuchu dostaw, które doprowadziły do wzrostu kosztów surowców oraz żądań płatności z góry wystosowanych przez dostawców. 

Do wyprodukowania jednej szminki Revlon potrzeba od 35 do 40 surowców i części składowych, z których każda jest niezbędna do wprowadzenia produktu na rynek - wyjaśnia Robert Caruso, główny dyrektor ds. restrukturyzacji firmy Revlon, cytowany przez businessinsider.com.

Caruso dodaje, że na decyzję o ogłoszeniu upadłości wpłynęła także inflacja i brak siły roboczej. Informacje o bankructwie firmy nie oznaczają jednak, że kosmetyki Revlon znikną z rynku. 

Zobacz także:  To najpopularniejsza marka kosmetyczna na świecie. Jej produkty dostaniecie też w Polsce

Revlon nie zamierza znikać z rynku kosmetycznego

Właściciele marki Revlon optymistycznie patrzą w przyszłość. Firma wraz z wnioskiem o upadłość złożyła bowiem program naprawczy. Tym samym wyraziła nadzieję, że uda jej się pokonać trudności i kontynuować 90-letnią tradycję, a uwielbiane przez klientów kosmetyki nie znikną ze sklepowych półek. 

Dzięki temu będziemy w stanie zaoferować naszym klientom kultowe produkty, które dostarczamy od dziesięcioleci, zapewniając jednocześnie wyraźniejszą ścieżkę dla naszych perspektyw - mówi dyrektor generalna marki Revlon, Debra Perelman, cytowana przez BBC.

A wy lubicie kosmetyki tej marki? 

Zobacz także:  Makijaż w stylu Kate Moss. Tiktokerka pokazała, jak wyszczuplić twarz w kilka sekund

Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: businessinsider.com/bbc.com