Zamknij

Ślub i wesele w Polsce za mniej niż 15 tys. zł. Panna młoda zdradziła, jak zaoszczędziła na ceremonii

10.06.2022 14:51
Ślub i wesele w Polsce za mniej niż 15 tys. zł. Panna młoda zdradziła, jak zaoszczędziła na ceremonii
fot. SHUTTERSTOCK

Pewna panna młoda opowiedziała, jak udało jej się zorganizować wymarzony ślub i wesele za mniej niż 15 tys. zł. "Wspaniały dzień, który nas nie obciążył mocno finansowo" - napisała na TikToku.

Wśród wielu osób panuje przekonanie, że zorganizowanie wesela pochłania ogromne środki finansowe. Ta tiktokerka udowadnia jednak, że można urządzić wymarzony ślub nie nadwyrężając przy tym budżetu domowego. Wiktoria Wilkosz, która działa w sieci pod pseudonimem "vicstelsy" opowiedziała, jak udało jej się zaplanować ceremonię i przyjęcie w Polsce za mniej niż 15 tys. zł. Jej nagranie na TikToku jest hitem sieci.

Zobacz także: Narzeczony bez pytania zwrócił jej suknię ślubną. "Byłam zszokowana" 

Ślub i wesele w Polsce za mniej niż 15 tys. zł 

Panna młoda wyjaśniła, że zamiast organizowana hucznego, wielkiego wesela, wraz z mężem postanowiła przygotować kameralne przyjęcie. Jeżeli chodzi o gości, para ograniczyła się do najbliższych - łącznie zaprosiła 33 osoby. Kobieta zdradziła, że za obiad w restauracji zapłacili ok. 7500 zł i był to ich największy wydatek.

Koszty ślubu cywilnego, czyli akt ślubu oraz muzyka to 180 zł - tłumaczy tiktokerka.

Dalej Wiktoria przeszła do cen stylizacji ślubnych. Jej wymarzona suknia była robiona na zamówienie za granicą i kosztowała ją 1400 zł (w tym cło). Z kolei garnitur pana młodego wraz z poprawkami wyniósł parę 1100 zł. Tiktokerka podkreśliła przy okazji, że nie był to wydatek na jeden raz, ponieważ jej mąż swój strój ze ślubu nosi do dzisiaj. Welon natomiast Wiktoria zakupiła na Vinted za 30 zł.

Jeżeli chodzi o bukiet ślubny oraz kwiatek do butonierki, państwo młodzi zapłacili za nie 225 zł. Następnie Wiktoria przechodzi do swojego uczesania na wesele. Przyznaje, że była u fryzjera dzień wcześniej, a w salonie zostawiła 300 zł. Makijaż natomiast zrobiła sama.

Panna młoda powiedziała również, że za obrączki zapłacili 3000 zł, manicure ślubny to koszt w wysokości 110 zł, a sesja zdjęciowa - mniej niż 900 zł.

Panna młoda zdradziła, jak zaoszczędziła na ceremonii. Nagranie hitem sieci

Nagranie tiktokerki natychmiast obiegło sieć i stało się viralem. Do tej pory obejrzano je ponad 1,3 mln razy. Wiele osób napisało, że też miało małe przyjęcie i cieszą się, że tak jak Wiktoria i jej mąż, nie wydali na nie dużej sumy pieniędzy. Niektórzy jednak stwierdzili, że influencerka nie powinna pisać, że urządziła wesele, ponieważ był to sam obiad.

A wy jakie macie doświadczenia?

Zobacz także: Fotografka ślubna dzieli się swoimi przeżyciami z wesel. W 80% nie są pozytywne

RadioZET.pl/tiktok