Zamknij

Jak czyścić pędzle do makijażu, żeby pozbyć się z nich bakterii? Ten sposób może cię zaskoczyć

09.05.2022 14:00
Jak czyścić pędzle do makijażu, żeby pozbyć się z nich bakterii? Ten sposób może cię zaskoczyć
fot. SHUTTERSTOCK

Regularne czyszczenie pędzli jest niezwykle ważne. Na szczęście istnieje prosty sposób, który pomoże ci pozbyć się bakterii z tego typu akcesoriów do makijażu. Ten trik zajmie ci tylko kilka chwil.

Domowe sposoby urodowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie ma się zresztą co dziwić. W końcu tego typu metody są przeważnie proste, niedrogie i - co najważniejsze - przynoszą oczekiwane rezultaty. Jakiś czas temu pisaliśmy, jak pozbyć się cieni pod oczami. Teraz z kolei sprawdzimy, w jaki sposób czyścić pędzle do makijażu, żeby zlikwidować z nich bakterie. 

Jak usunąć bakterie z pędzli do makijażu? Ten sposób może cię zaskoczyć

Każda kobieta powinna pamiętać o regularnym czyszczeniu pędzli do makijażu. Choć nie widać tego gołym okiem, gromadzi się na nich kurz, zanieczyszczenia oraz oczywiście pozostałości kosmetyków. Jeżeli będziemy używać brudnych produktów, na naszej skórze mogą pojawić się niedoskonałości, a nawet możemy dostać reakcji alergicznej. 

Niestety mycie ich mydłem pod bieżącą wodą nie wystarczy, jeśli chcemy zlikwidować również bakterie. Jak podaje portal zeberka.pl, brudne pędzle dobrze jest włożyć do zamrażalnika i pozostawić je w nim na kilka minut. Niska temperatura pomoże zniszczyć drobnoustroje.

Zobacz także: "Czysty makijaż" to hit 2022 roku. Kobiety masowo odtwarzają ten trend na TikToku

Jak myć pędzle do makijażu?

Po wyciągnięciu pędzli z zamrażarki powinniśmy je dokładnie umyć. Istnieje kilka sposobów na czyszczenie akcesoriów do makijażu. Można do tego użyć np. płynu micelarnego, szamponu dla dzieci lub niemowląt, olejku pielęgnującego czy szarego mydła. 

Pędzli nie należy pocierać ani mocno wyżymać, ponieważ w ten sposób moglibyśmy zmienić kształt włosia. Najlepiej, jeśli będziemy je delikatnie przemywać. Po zakończeniu czyszczenia należy położyć produkty na płaskiej powierzchni i poczekać aż same wyschną.

Pędzle do makijażu powinno się myć regularnie. Mówi się, że jeśli ktoś używa ich codziennie, to wystarczy, żeby czyścił je raz w tygodniu. 

Zobacz także: Trik z TikToka na przedłużenie trwałości makijażu. Sekret tkwi w kolejności nakładania kosmetyków

Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/zeberka.pl