Zamknij

Genialny trik makijażowy. Prawie cały make-up wykonasz przy pomocy... widelca

02.06.2021 09:10

Choć widelec kojarzy nam się jedynie z jedzeniem, okazuje się, że można go zastosować także do wykonania makijażu. Koniecznie sprawdź, jak zrobić make-up przy jego pomocy.

Genialny trik makijażowy. Prawie cały make-up wykonasz przy pomocy... widelca
fot. SHUTTERSTOCK

Triki makijażowe to temat, który od zawsze budzi ogromne zainteresowanie. Nie ma się zresztą co dziwić. Są zazwyczaj bardzo proste do wykonania, tanie i - co najważniejsze - nie pochłaniają dużo czasu, a naprawdę mogą ułatwić życie. Poniżej znajdziesz trik na make-up zrobiony przy użyciu widelca.

Genialny trik makijażowy z widelcem

Jakiś czas temu pewna zagraniczna influencerka "bodmonzaid" podzieliła się ze swoimi fanami na Instagramie niecodziennym trikiem. Nagrała krótki filmik, na którym wykonuje makijaż, a pomaga sobie przy tym... widelcem.

Okazuje się, że ten niepozorny sztuciec, który do tej pory kojarzył się głównie z jedzeniem, ułatwia namalowanie brwi, zrobienie równej kreski eyelinerem oraz wykonturowanie nosa. 

I choć do tej pory w kobiecej torebce można było znaleźć głównie małe lusterko i puder, to nie wątpimy, że po obejrzeniu tego wideo w części z nich pojawi się także widelec.

Makijaż wykonany przy pomocy widelca - krok po kroku

Influencerka swój makijaż zaczyna od malowania brwi. Widelec pomaga równo obrysować ich kształt. Wystarczy przyłożyć sztuciec do dolnej linii włosków, a następnie - wzdłuż niego - poprowadzić prostą kreskę. Na koniec malujemy i wyczesujemy brwi.

Przy wykonywaniu tego triku należy uważać, żeby przez przypadek nie wsadzić sobie widelca w oko!

Kiedy już mamy gotowe brwi, możemy przejść dalej. Widelec pomoże nam uzyskać idealną kreskę na oku. Należy przyłożyć sztuciec pod kątem, a następnie, zaczynając z zewnętrznego kącika, obrysować eyelinerem równą linię.

Na koniec influencerka zajmuje się konturowaniem nosa. Pierwszym krokiem jest przyłożenie do niego sztućca. Następnie w dwie boczne luki pomiędzy zębami widelca nakładamy pędzelkiem trochę ciemniejszego cienia. Potem rozcieramy kreski palcem, żeby efekt był jak najbardziej naturalny. I gotowe!

Zamierzasz wypróbować ten makijażowy trik z widelcem?

loader

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

RadioZET.pl