Zamknij

Zaskakujący sposób na trądzik podbija TikToka. Ten produkt zapewni ci gładką skórę

27.05.2021 09:55

Choć wydawać się może, że jest inaczej, łupież i trądzik mają ze sobą wiele wspólnego. Właśnie dlatego w ich zwalczaniu można stosować te same kosmetyki.

Szampon przeciwłupieżowy na trądzik
fot. Shutterstock

Obie te przypadłości są uciążliwe. Zarówno trądzik, jak i łupież naprawdę trudno zwalczyć. Trzeba do tego używać oczywiście specjalnych produktów. Okazuje się jednak, że w obu przypadkach można zastosować jeden i ten sam kosmetyk. TikToka podbija bowiem trend urodowy, w którym możemy zauważyć, jak użytkownicy próbują zwalczyć niedoskonałości skóry przy pomocy szamponu przeciwłupieżowego. Jak to działa, czy jest bezpieczne i czy w ogóle będzie skuteczne na trądzik?

Zobacz także: Te trendy z TikToka warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji. Poprawią wygląd skóry

Szampon przeciwłupieżowy na trądzik zaskakujący sposób z TikToka

Ten sposób jest co najmniej zaskakujący. Niektórym zapewne wyda się też dziwaczny. Najważniejsze jest jednak to, że jest naprawdę skuteczny. 

Użytkowniczka TikToka @skinbydrazi na co dzień pracuje jako dermatolożka. To właśnie ona podzieliła się z obserwatorami tym nietypowym sposobem na trądzik.

Okazuje się, że wystarczy nałożyć na twarz szampon z cynkiem, który nam jest doskonale znany pod hasłem "szamponu przeciwłupieżowego". 

Żeby w ten sposób oczyścić cerę, należy nałożyć na kilka minut na twarz właśnie taki produkt. Następnie zmywamy go letnią wodą. 

Szampon przeciwłupieżowy pomaga leczyć skórę, zmniejsza wydzielanie się łoju, a także swędzenie. Wysusza krosty i przyspiesza ich gojenie. Dlatego rewelacyjnie wpłynie na naszą cerę. 

Pamiętajcie jednak, że najistotniejsza pod tym względem jest zawartość cynku. To ten składnik odpowiada za powyższe efekty. Zanim zatem kupicie szampon przeciwłupieżowy, koniecznie sprawdźcie jego zawartość.

Zobacz także: Ten trik z TikToka pomoże ci pozbyć się krosty w kilka godzin. Efekt cię zachwyci

Co trądzik ma wspólnego z łupieżem?

Trądzik i łupież mają o wiele więcej wspólnego, niż może wam się wydawać. Choć procesy ich powstawania są zupełnie inne, przyczyna jest dokładnie ta sama - nadmierne wydzielanie łoju przez skórę. 

Właśnie to sprawia, że często łupież i trądzik pojawiają się równolegle. Jak widzicie, możecie im zapobiec przy pomocy jednego produktu. 

Zobacz także: Babciny sposób na trądzik. Ta maseczka z kiszonej kapusty pomoże ci pozbyć się niedoskonałości

loader

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.