Obserwuj w Google News

Jak wyciągnąć miąższ z awokado bez noża? Jest na to sprawdzony trik

1 min. czytania
21.04.2021 14:32
Zareaguj Reakcja

Awokado stało się w ostatnim czasie popularne. Można wykorzystać je jako dodatek do koktajli, sałatek, a nawet zrobić z niego pastę do kanapek. Jak jednak wyciągnąć miąższ nie mając pod ręką noża? Okazuje się, że istnieje pewien trik, który wam w tym pomoże.

awokado
fot. Shutterstock

Awokado to nie tylko smaczny, ale i zdrowy owoc. Okazuje się, że warto uwzględnić go w swojej diecie. Dzięki dużej ilości witamin oraz minerałów może przyczynić się do poprawy funkcjonowania naszego organizmu. Sprawdźcie, jak wydobyć z niego miąższ bez pomocy noża.

Redakcja poleca

Jak wyciągnąć miąższ z awokado bez noża? Sprawdzony trik

Metoda na wyciągnięcie miąższu z awokado jest dziecinnie prosta i poradzi sobie z nią każdy. Okazuje się, że ten prosty trik podbił popularną aplikację TikTok i stał się w ostatnim czasie viralem. Sprawdźcie, czy wcześniej mieliście o nim pojęcie.

Sposób polega na oderwaniu czubka awokado, a następnie wyciśnięcia zawartości do miski lub na talerz. Ten trik sprawi, że w kilka minut będzie można przygotować swoją ulubioną potrawę.

Jak przechowywać awokado? Podpowiadamy

Awokado powinno trzymać się w lodówce. W niskiej temperaturze może spędzić nawet 3 dni. Jeśli chcemy przechować tylko połówkę, należy szczelnie owinąć ją folią spożywczą i również umieścić w chłodziarce.

Zobacz także: Co zrobić z nieświeżym pieczywem? Ten trik was zaskoczy

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów