Zamknij

Domowe sposoby na usunięcie plam z tuszu do rzęs. Wypróbuj najlepsze metody

14.04.2021 14:10

Pobrudziłaś bluzkę mascarą? Aby usunąć zabrudzenie, wystarczy zastosować jedną z popularnych metod. Do przeprowadzenia ich będziesz potrzebować niedrogich środków, które masz w swoim domu. Wypróbuj skuteczne triki na pozbycie się plam z tuszu do rzęs.

tusz do rzęs
fot. Shutterstock

Każdej z nas chociaż raz zdarzyło się przez roztargnienie pobrudzić ubranie tuszem do rzęs. Kosmetyk ten zawiera czarny pigment, który pozostawia nieestetyczne plamy na tkaninie. Na szczęście można je szybko i skutecznie wywabić za pomocą popularnych substancji. Sprawdźcie, jak to zrobić krok po kroku.

Jak usunąć plamę z tuszu do rzęs?

Oto kilka skutecznych metod, dzięki którym uratujesz bluzkę pobrudzoną tuszem do rzęs. Już po kilku minutach twoje ubranie będzie wyglądało jak nowe.

1. Mydło

Jeżeli plamy z tuszu do rzęs jeszcze nie wyschły, w celu pozbycia się ich możesz użyć roztworu mydła i wody. Namocz brudne ubranie, nanieś na plamę dużą ilość mydła i odczekaj kilka godzin. Po upływie tego czasu upierz bluzkę w pralce. Ślady po tuszu całkowicie znikną.

2. Płyn do demakijażu oczu

Kolejnym środkiem, który doskonale radzi sobie z plamami z mascary, jest płyn do demakijażu oczu. Nasącz wacik tą substancją, a później pocieraj nim tkaninę do momentu, aż zabrudzenie stanie się niewidoczne.

3. Gliceryna

Jeżeli plama jest już zaschnięta, usunięcie jej wymaga zastosowania środków o silniejszym działaniu. Należy do nich m.in. gliceryna. Namocz ubranie w ciepłej wodzie, a następnie wyczyść zabrudzenie za pomocą wacika nasączonego tą substancją.

Zobacz także: Ania Lewandowska zdradziła przepis na maseczkę oczyszczającą. Wystarczą dwa składniki

Plamy z tuszu do rzęs - jak je usunąć?

Są jeszcze inne sposoby na pozbycie się plam z tuszu do rzęs. Możesz wywabić je, używając benzyny lub kwasu octowego. Nasącz wacik wybranym środkiem i pocieraj nim zabrudzony materiał. Jeżeli nadal będą widoczne na nim pozostałości po kosmetyku, nanieś bezpośrednio na plamę płyn do mycia naczyń i pocieraj ją ściereczką. Na koniec spłucz substancję ciepłą wodą.

loader

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.