Zamknij

Najpiękniejsze cytaty o przyjaźni. Prześlij je bliskiej osobie!

14.08.2020 12:47
przyjaźń
fot. Shutterstock

Najpiękniejsze cytaty o przyjaźni przydadzą się każdemu, kto chce wysłać je bliskiej osobie. Mądre cytaty, które wyszły spod pióra największych myślicieli tego świata, mogą służyć nam w życiu jako motywacja i inspiracja. Politycy, naukowcy czy poeci, wszyscy zastanawiali się nad takimi kwestiami jak: miłość, życie czy kobiety. Stąd właśnie niezliczona ilość mądrych cytatów, które dziś wydają się wyjątkowo życiowe. Przeczytaj, jak w pięknych słowach mówić o przyjaźni!

Przeczytaj zbiór najpiękniejszych cytatów o przyjaźni! Czasem przychodzą do nas takie chwile, w których potrzebujemy ubrać w słowa rzeczy niewyrażalne. Wtedy przychodzą nam z pomocą mądre cytaty o życiu. Dzięki nim możemy opisać, co czujemy.

Zobacz także: Cytaty o samotności potrafią chwycić za serce

Mądre cytaty o przyjaźni

"Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie."

Kubuś Puchatek - A. A. Milne

***

"Przyjaźń nie jest czymś spontanicznym, automatycznym, jest natomiast owocem obopólnej zgody, decyzji, życiowej postawy, otwartości. Nie staje się, ani nie pozostaje przyjaciółmi przez przypadek. Prawdziwa harmonia jest najpiękniejszym darem wierności prawdzie, uczciwości, sprawiedliwości; jest zawsze zaskoczeniem i zadziwieniem. Tak jak światło gwiazd nie pojawia się jedynie wtedy, kiedy się je dostrzega, i nie znika, gdy zostało dostrzeżone."

Dalmazio Mangillo

***

"Mnie trzeba oswajać latami przyjaźni lub szaleńczym opętaniem."

Barbara Rosiek

***

"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."

Albert Camus

***

"Przyjaciel to osoba, z którą mogę być szczery. Przed nim mogę głośno myśleć."

Ralph Waldo Emerson

***

"Kwiaty nie zakwitną bez ciepła słońca. Ludzie nie mogą stać się ludźmi bez ciepła przyjaźni."

Phill Bosmans

***

"Przyjaciel to człowiek, który wie wszystko o tobie i wciąż cię lubi".

Elbert Hubbard

***

"Najlepsi przyjaciele – bez względu na to, jacy są albo jak bardzo nas ranią – i tak nimi zawsze będą. Nikt nie jest doskonały. Błędy przyjaciół są do wybaczenia; to właśnie sprawia, że przyjaźń jest prawdziwa."

Jessica Ann Redmerski

Zobacz także: Cytaty o szczęściu, które warto zapamiętać. Poznaj najciekawsze sentencje o radości i jej poszukiwaniu

Sprawdź, czy twój partner jest gotowy na dziecko!