Zamknij
Bogusław Linda w filmie "PSY"
  • 8 Zobacz
fot. INPLUS/East News

Te cytaty filmowe po prostu uwielbiamy! Przeszły już do kanonu kultowych dialogów w historii kina.

Filmy często odzwierciedlają rzeczywistość. Są takie sytuacje w produkcjach kinowych, które po prostu do złudzenia kojarzą nam się z naszą codziennością. Nic więc dziwnego, że pewne dialogi stały się już kultowe i przeszły do historii. Przede wszystkim dlatego, że możemy używać ich każdego dnia, w różnych okolicznościach. Przedstawiamy wam listę kultowych cytatów filmowych, które są obecne w naszych dialogach codziennie.

Kultowe cytaty filmowe

"Bo to zła kobieta była", "Marian, tu jest jakby luksusowo" - te i wiele innych cytatów przeszły już do historii kina jako kultowe. Chętnie wykorzystujemy je obecnie w rozmowach ze znajomymi, ponieważ są to na tyle uniwersalne słowa, że pasują do wielu sytuacji dnia codziennego. Za każdym razem te cytaty wzbudzają uśmiech na naszych twarzach. Jedni doskonale pamiętają, kto i w jakim filmie je wypowiedział, inni powielają teksty wypowiedziane przez innych, nie mając nawet świadomości tego, skąd pochodzą. 

Niezależnie od tego, w jakim kontekście je używamy - warto zdać sobie sprawę z tego, jakie jest źródło danego cytatu. Zwłaszcza, że niektórych haseł wypowiedzianych przez bohaterów filmowych po prostu nie wypada nie znać. Przedstawiamy wam listę 8 kultowych cytatów filmowych, których używamy na co dzień, wraz z ich źródłami. 

Zobacz także: 40 najlepszych polskich komedii wszech czasów